Українці масово скаржаться на долари у ПриватБанку: що сталося

Українці масово скаржаться на валюту із ПриватБанку. Навіть якщо замовити валюту у відділенні, клієнтам пропонують купюри, на яких є написи, або брудні банкноти.

Багато скарг розмістили клієнти ПриватБанку на спеціалізованому форумі Мінфін. «Намагаюсь повернути депозитні кошти, але при замовленні валюти в банку лише списані та брудні купюри. Працівник банку каже, що їй при замовленні валюти привозять брудні кошти. Я вислухала лекцію про те, що купюра в Україні дійсна, якщо до 50 відсотків купюри брудні», – йдеться у скарзі.

Ще один із клієнтів поскаржився на те, що вже близько місяця намагається зняти свої гроші з валютного рахунку. При замовленні у касі двох тисяч доларів видають лише 300-400 доларів, при цьому частина купюр – з плямами, старого зразка тощо.

У Дніпрі клієнт «Привату» заявив, що він обійшов п’ять відділень банку і йому скрізь пропонували валюту старого зразка та у зношеному стані. «Ніхто і ніде такі банкноти брати в руки не хоче. Обмінники хрестяться, бачачи такий долар», – поскаржився клієнт.

Ще одна клієнтка поскаржилася на валюту, яку замовила наперед. У відділенні їй запропонували банкноти 1996 року, проте вона відмовилася.

У «Приваті» зазначають: усі купюри пройшли перевірку та є дійсним платіжним засобом. Вони мають право їх видавати та зобов’язані приймати таку валюту. При цьому клієнт має право відмовитися від купівлі банкнот, які його не влаштовують.

Що сталося із доларами у ПриватБанку?

ПриватБанк, як і всі банки та обмінники, згідно з рішенням НБУ зобов’язані приймати в українців банкноти навіть із незначними ушкодженнями. Це сталося після скандалу через відмову банків та обмінників приймати купюри навіть з невеликими плямами та пошкодженнями, банкноти, випущені 1996 року (хоча вони також вважаються дійсними).

Тобто українці масово скаржилися на те, що банки та обмінники відмовляються приймати долари. Нацбанк змінив правила та зобов’язав банки приймати такі купюри. Однак банкам та обмінникам потрібно кудись подіти ту валюту, яку вони одержують від клієнтів.

І якщо вони купили у клієнта купюри з плямами, банкноти 1996 року, то мають продати їх іншому клієнту. Тому іншого виходу, окрім як продавати «погані» банкноти, банки та обмінники не мають. Однак клієнт не зобов’язаний брати купюру, яку йому пропонують, якщо вона його не влаштовує. Будь-якої миті можна відмовитися від купівлі валюти.

Щоправда, касири часто замість обміняти долари з плямами на ті, які не мають пошкоджень, заявляють клієнтам, що інших банкнот у них немає.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: