Таємниці Потьомкінського палацу або як ректор ДНУ Сергій Оковитий знищує пам’ятку архітектури

Всеукраїнський фестиваль молодіжних театрів “Театральна сесія”, пісенний фестиваль-конкурс «Музичне сузір’я України», цирковий фестиваль “У колі друзів”. Ці фестивалі десятиріччями прославляли ім’я Дніпровського національного університету не тільки в Україні, а й у світі. Студентські бали у Потьомкінському палаці, які занурювали учасників в атмосферу середньовічної епохи… За роки ректорства Сергія Оковитого Палац студентів ДНУ став більше схожий на декорації до фільму жахів, як зсередини, так і зовні. Сходи розсипаються, а через загрозу обвалу потрісканого фасаду, центральний вхід очеплений стрічкою.

У холодних залах Палацу розростається пліснява та грибок. Воно і не дивно – минулої зими у будівлі одночасно прорвало три десятки батарей. Власними силами і грошима співробітники Палацу аварію усунули. А от у ВНЗ, в особі ректора Оковитого, грошей на ремонт не знайшлося. Це при тому, що університет кожного року на утримання Палацу студентів виділяє три з половиною мільйони гривень. Мабуть, саме стільки коштують два шматки господарського мила, забюджетовані для Палацу на 2023 рік. Так, є фонд заробітної плати та комунальні послуги, але кожен заклад має з чимось працювати – техніка, придбання, витратити на заходи.

Серед потреб Палацу Студентів, у XXI столітті, досі стоїть питання наявності у приміщені мережі Інтернет та Wi-Fi. І це навіть не забаганка співробітників, це чіткі вимоги до вищих навчальних закладів, прописані Міністерством освіти та науки України – про те, що у кожному корпусі, будь-якого закладу вищої освіти має бути прокладено мережу Інтернет. Та ректору ДНУ чхати на положення МОН, а для співробітників університету, вже традиційне: «грошей немає, але ви тримайтеся».

З таким менеджментом і просто (не)людським ставленням ректора Сергія Оковитого до ввіреного йому у керування університету перспективи не райдужні . Палац студентів, як архітектурна пам’ятка національного значення, приречена на знищення, а викладацька еліта піде світом у пошуках кращої долі. Вже пішла! За роки ректорства Оковитого штат Палацу студентів скоротився у чотири рази.

З палацу пішли режисери, постановники, без художніх керівників лишилися народна театр-студія «Маски», народна студія вокалу «Мрія», народний ансамбль танцю «Веселка», виступи останніх збирали повні зали у Венеції, Будапешті та Барселоні. Причина – у кошторисі ДНУ не знайшлося грошей на зарплату худрукам. Сергій Оковитий, за три роки свого ректорства, зруйнував напрацьовані десятиріччями здобутки університетських колективів, які прославляли заклад, місто та країну по всьому світу. Тепер, аби прикрити наслідки свого недолугого керування, Оковитий запрошує до Палацу колективи з інших громад регіону, вихваляючись і дякуючи їм як рідним.

Крайньою новиною, яка сколихнула громадськість, стало звільнення директорки Палацу студентів Оксани Рудьковської. У січні цього року, після тридцяти років роботи ( прим. – п’ять останніх на посаді директорки), вона звільнилася за власним бажанням. Бажанням не терпіти безґрунтовні обвинувачення та наклепи на свою адресу. Ректор ДНУ Сергій Оковитий звинуватив її у недоцільному використанні грантових коштів, які Палац студентів виграв для проведення фестивалю та низки екскурсій. До речі, саме за екскурсії ДНУ отримує кошти на рахунок, а щоб зробити якісний продукт, потрібно залучити додаткові грантові кошти. На думку Оковитого, їх треба було спрямувати на заробітні плати співробітників Палацу. Певно, Сергій Іванович не знайомий з правилами використання грантових коштів, які надаються для реалізації конкретного суспільно-корисного проекту, з наступним звітом про їх використання. З цього приводу Оковитий ініціював проведення спеціального розслідування. За його результатами – до пані Рудьковської жодних запитань. А от до справ університетських, під керівництвом Сергія Оковитого, днями виникли питання. Відповіді на них вже шукає КРУ. Результати обов’язково будуть оприлюднені.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у ДНУ студентам скасовують стипендії, а викладачів відправляють у відпустку за власний рахунок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: