Мораторій скасовано: кому у Дніпрі можуть відключити воду та тепло за борги

Нещодавно Кабінет міністрів України скасував мораторій на нарахування пені та відключення боржників від житлово-комунальних послуг. Таким чином підприємства водо- та теплопостачання мають право не лише подавати на злісних неплатників до суду, а й відключати їм послугу. При цьому мешканці Дніпра заборгували величезні суми за воду та тепло. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Дніпровську міськраду.

За словами помічниці директора КП “Теплоенерго” Анастасії Сухіної, якщо раніше у споживачів була заборгованість більше ніж три місяці, то підприємство мало право подавати на них лише судовий позов. Зараз є право призупиняти послугу з теплопостачання до тих будинків, які мають заборгованість.

“Загальна заборгованість містян перед “Теплоенерго” – 1 млрд 495 млн грн. Зазвичай робимо оголошення на під’їздах, аби люди знали свої борги. Уточнити суму вашої заборгованості можна в абонентському відділі КП «Теплоенерго» за адресою: вул. Королеви Єлизавети II, 15-А. Там також можна оформити договір на реструктуризацію. Якщо боржник продовжуватиме не платити, подаватимемо до суду. Тоді в примусовому судовому порядку буде стягнено не лише суму заборгованості, а й різні штрафи, пеню, інфляційні витрати”, – наголосила помічниця директора “Теплоенерго” під час брифінгу у міськраді.

Ситуація із заборгованістю дніпрян за воду теж не краща, тому комунальне підприємство “Дніпроводоканал” буде також приймати відповідні заходи до злісних неплатників.

“Раніше боржники посилалися на воєнний стан в країні, на кшталт “можна не платити”. Але це не так. Із скасуванням мораторію маємо право відключати боржників від водопостачання та водовідведення. Спочатку буде відповідне попередження, в якому запросимо людей прийти й оформити договір на реструктуризацію боргу. Тобто сплачувати його рівними частинами, паралельно оплачуючи й поточні рахунки. Раніше вже мали такі ситуації з відключенням людей від послуги. За рішенням суду, вони сплачували весь свій борг, судові позови, а ще і за підключення послуги”, – розповів під час брифінгу у міськраді представник КП “Дніпроводоканал” Ян Майдан.

Він також додав, що загальна заборгованість споживачів перед КП “Дніпроводоканал” – 771 млн грн, із них 650 млн грн заборгувало населення.

“Вкотре закликаємо сплатити борги й більше їх не накопичувати. Оформити договір на реструктуризацію. Передусім це стосується великих боржників, які не сплачують за послугу взагалі, натомість користуються водою та каналізацією. Через несплачені платіжки ми не можемо повною міою виконувати оновлення, ремонти. Найбільший борг у споживача, який мешкає у квартирі, – 220 тис. грн”, – наголосив представник “Дніпроводоканалу”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: