Володимир Зеленський звільнив голову СБУ Баканова та генпрокурора Венедіктову

На сайті Офісу президента з’явилися укази, згідно з якими Президент України Володимир Зеленський відсторонив від посад генпрокурора Ірину Венедіктову та голову СБУ Івана Баканова.  Про це повідомляє 49000 з посиланням на Дніпро TV.

За що саме звільнено Ірину Венедиктову, поки невідомо.  Виконувати обов’язки генпрокурора України буде Олексій Симоненко. А ось хто стане головою СБУ – відкрите питання. Відомо, що Івана  Баканова звільнили відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ. А саме – за «невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків».

За словами Володимира Зеленського, вже зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Так, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території  — там вони працюють проти нашої держави.

 — Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників, — підкреслив Президент України. — Кожне з таких питань отримає належну відповідь.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: