В Україні посилився захист прав інтелектуальної власності

15 квітня 2023 року набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності».

Про це йдеться у повідомленні юридичної фірми Sayenko Kharenko.

Законом, зокрема, доповнено процесуальне законодавство механізмом витребування інформації про походження і мережі розповсюдження товарів або надання послуг, що порушують право інтелектуальної власності.

Документом уточнено, що знищення вилучених судом товарів, виготовлених або введених у цивільний оборот з порушенням права інтелектуальної власності, а також матеріалів та знарядь, які при цьому використовувалися, здійснюється за кошт правопорушника. Також встановлено альтернативу вилученню та знищенню таких товарів, матеріалів чи знарядь у вигляді разової грошової виплати.

Актом внесено зміни до положень, які регулюють діяльність Національного органу інтелектуальної власності, а також визначено способи захисту прав власника об’єкта інтелектуальної власності за завдану майнову шкоду у формі відшкодування збитків чи виплати компенсації та/або завданої немайнової (моральної) шкоди; встановлено перелік обставин, що підлягають дослідженню під час обрахування розміру збитків, компенсації.

Також законом виключено організації колективного управління з переліку ліцензіарів за ліцензійними договорами на використання об’єктів авторського права або об’єктів суміжних прав.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: