ЄК виплатить компенсацію державам ЄС тільки у разі скасування аграрних обмежень щодо України

Фінансовий пакет на 100 млн євро, який Єврокомісія запропонувала п’яти державам на тлі кризи з українським зерном, ці країни отримають за умови скасування своїх односторонніх заборон.

Про це оголосили у своїй заяві віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс та єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський після зустрічі з представниками Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії, а також з Україною.

Члени Єврокомісії повідомили, що на зустрічі у середу вони представили комплексні пропозиції ЄС, спрямовані на вирішення занепокоєння, висловленими цими п’ятьма країнами-членами щодо погіршення становища європейських виробників певних видів продукції.

Запропонований Єврокомісією пакет заходів включає другий транш фінансової підтримки постраждалих фермерів, виняткові захисні заходи щодо ключових продуктів та заходи, спрямовані на сприяння транзиту українського експорту зерна через “коридори солідарності”. Раніше у Єврокомісії повідомили про те, що фінансовий пакет підтримки складе 100 млн євро.

“Запропонований Комісією пакет залежить від того, чи скасують держави-члени свої односторонні заходи. Ми підкреслили важливість швидкого дотримання спільного підходу ЄС, а не односторонніх рішень, щоб уникнути численних заборон та рішень, які ставлять під загрозу внутрішній ринок”, – заявили Домбровскіс та Войцеховський.

Вони додали, що Єврокомісія взяла до відома думки, які учасники висловили на зустрічі. Сторони домовилися продовжити політичні консультації найближчими днями з метою якнайшвидшого пошуку рішення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: