“Укргідроенерго” за 111 мільйонів замовило у Запоріжжі трансформатор для Кременчуцької ГЕС

Згідно даних у системі “Прозорро”, ПрАТ “Укргідроенерго” 27 червня уклало угоду з ПрАТ “Запоріжтрансформатор” щодо купівлі трансформатора за 111,13 млн грн із ПДВ. Журналісти видання “Наші Гроші” проаналізували тендерну закупівлю та прийшли до висновку, що ціна на трансформатор для ГЕС є нормальною. Про це повідомляє 49000.

Згідно умов, до кінця квітня 2025 року виробник має поставити силовий трифазний трансформатор 250 МВА 165/13,8кВ для філії “Кременчуцька ГЕС” ПрАТ “Укргідроенерго”. Інші деталі невідомі.

Потужність замовленого трансформатора становить 250 МегаВольтАмпер (далі – МВА). Отже, його питома вартість складає 445 тис грн, або 11 тисяч доларів США за один МВА потужності.

“Укргідроенерго” провело нинішню закупівлю без використання електронної системи. Це пояснили тим, що вона стосується відновлення об’єктів електроенергетичного комплексу, зруйнованих або пошкоджених внаслідок збройної агресії росії.

В обґрунтуванні закупівлі сказано, що внаслідок ракетного обстрілу, завданого країною-агресором 23 листопада 2022 року, було пошкоджено споруди та інше майно “Кременчуцької ГЕС”, зокрема блочний трансформатор Т3. Для відновлення зруйнованого високовольтного обладнання виникла необхідність у придбанні силового трифазного трансформатора 250МВА 165/13,8кВ. Це забезпечує перетворення і передачу потужностей від трьох гідрогенераторів на шини ВРУ 150 кВ, чим забезпечується генерація та виробіток електроенергії гідроелектростанції.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що “Укргідроенерго” за 10 мільярдів замовило захист від дронів і відновлення ГЕС після ворожих обстрілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: