Українцям різко підвищили тариф на електроенергію: скільки тепер доведеться платити за місяць

В Україні з 1 червня тариф на електроенергію підвищили з 1,44 грн за кВт-год (1,68 при споживанні понад 250 кВт-год на місяць) до 2,64 грн за кВт-год. В результаті в середньому сума у місячному платіжці збільшиться з 237,6 до 435,6 грн.

Про підвищення тарифів повідомили одразу кілька ЗМІ. За їхніми даними, уряд уже ухвалив рішення на позачерговому засіданні. Нова ціна пояснюється потребою компенсувати подорожчання генерації, а також проводити ремонтні роботи.

Згідно з підрахунками Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у середньому сім’я споживає 165 кВт-год електроенергії на місяць. За тарифом, що діє у травні, за такий обсяг струму потрібно заплатити 237,6 грн. А вже в червні за цей обсяг струму доведеться віддати вже 435,6 грн.

Незважаючи на плани зберегти кілька різних тарифів, залежно від обсягів споживання, Кабмін запровадив єдиний тариф. Найбільше платитимуть ті, хто використовує велику кількість електроенергії. Наприклад, при споживанні 500 кВт-год. на місяць витрати на струм збільшаться з 840 до 1340 грн.

Зазначимо, ще до початку повномасштабної війни в Україні тариф на електроенергію для населення не покривав витрати на генерацію та доставлення струму. Після початку повномасштабної війни Росія атакувала енергосистему та завдала збитків на мільярди гривень. Крім того, скоротилося споживання електроенергії бізнесом, який раніше за рахунок вищого тарифу компенсував низькі ціни для населення.

Рішення про підвищення тарифів на електроенергію мали прийняти одразу після закінчення опалювального сезону. Проте ухвалу перенесли на кілька місяців. Нова ціна почне діяти у червні.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: