Українцям озвучили тариф на електроенергію у жовтні: скільки доведеться платити

У жовтні українці платитимуть за електроенергію 2,64 грн за кіловат-годину. При чому незалежно від обсягу споживання. Таким же тарифом був і у вересні.

Понад те, очікується, що цей тариф не змінюватимуть щонайменш, до закінчення опалювального сезону – тобто, до березня-квітня 2024 року. Річ у тім, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.

«Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – сказав міністр.

Графіки відключення електроенергії вже розроблені

Зі свого боку, старший аналітик DiXi Group Богдан Серебренніков зазначив: графіки відключень світла в Україні вже розроблені. І, швидше за все, створено їх було з урахуванням досвіду минулого року щодо інтенсивності пошкоджень та відповідних наслідків для енергосистеми та окремих регіонів. Адже у 2022 році вони вводилися «з коліс», що спричинило багато скарг і нарікань на їхню несправедливість.

«Ймовірно, щоб уникнути цього разу подібних проблем орієнтовні графіки можливих тимчасових обмежень електропостачання були підготовлені заздалегідь. Готуватися таким чином – це нормально і потрібно», – пояснив Серебренніков.

Втім, можливо, навіть при обстрілпх світло українцям не відключатимуть. Як пояснив експерт, «Укренерго» вже «розробляє резервні схеми живлення – щоб уникнути блекаутів у системі чи окремих її частинах».

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: