У комітеті Ради передумали щодо військового ПДФО: що тепер у законопроєкті

Комітет Верховної Ради з питань бюджету змінив редакцію законопроєкту №10037 до другого читання. У документі залишилася норма,, яка забирає 100% «військового ПДФО» з місцевих бюджетів, але змінилася пропорція використання цих коштів у рамках загального бюджету. При цьому з 2024 року 10% військового ПДФО буде прямо направлено військовими частинами пропорційно сплаченому податку. За таке рішення проголосували 22 члени комітету, утрималися двоє, повідомив нардеп Ярослав Железняк («Голос», представник податкового комітету). Тепер документ буде винесено на голосування сесійної зали парламенту, яка й ухвалить остаточне рішення. Глава Комітету з бюджету Роксолана Підласа уточнила, як саме використовуватиметься з бюджетів громад «військовий ПДФО». Так:
  • з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військовий ПДФО» спрямовується до державного бюджету у пропорції 50% на 50%: Держспецзв’язку на дрони (13 млрд грн) та Міноборони на закупівлю артсистем (13 млрд грн);
  • з 1 січня та по 31 грудня року, в якому буде скасовано воєнний стан: 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн); 45% – Мінстратегпрому для виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн); 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами (близько 10 млрд).
Усі інші параметри законопроєкту комітет запропонував залишити без змін. Тобто у місцевих бюджетах збираються залишити лише 64% «звичайного ПДФО». При цьому не менше 4% мають бути спрямовані на розрахунки під час виробництва теплової енергії, а також на підтримку підприємств ТКЕ та водоканалів. Раніше депутатам пропонували не забирати до державного бюджету весь «військовий ПДФО», а залишити частину у бюджетах громад, де знаходяться військові частини. Загалом йдеться про 25,8 млрд грн у 2023 році та 93,7 млрд гривень у 2024-му, повідомив нардеп Олексій Гончаренко («Євросолідарність»). Тобто такі суми не отримають місцеві бюджети як доходи. За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: