Українці прожили рік без пільг на розмитнення авто: чи було рішення правильним

За рік скасування пільг на розмитнення автомобілів, всупереч прогнозам критиків, принесло бюджету України понад 35 млрд грн. І це гроші, які в результаті отримала українська армія.

Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк («Голос»). Він нагадав, що пільга на розмитнення авто проіснувала три місяці та була скасована з 1 липня 2022 року.

«Вона скасовувалась зі скандалом, навіть серед депутатів були аргументи щодо повернення в стилі» ніхто нічого завозити не буде! і «це не принесе гроші до бюджету!» Минув рік, можемо вже перевірити результат», – зазначив нардеп.

Так, за рік з 1 липня 2022 року до 1 липня 2023-го в Україну завезли з розмитненням 255 798 транспортних засобів. Надходження до держбюджету від їх ввезення становили 35,32 млрд грн.

«Рішення зупинити пільгу принесло за рік до бюджету армії понад 35 млрд грн… Досі вважаю найкращою ідеєю суттєво знизити ціну розмитнення та пропорційно це перевести в акциз на паливо, але це не входить до концепту «прості рішення», – додав Железняк.

Отримання власних бюджетних коштів залишається критично важливим для України. Справа в тому, що міжнародну допомогу можна витрачати на соціальні витрати, але не на забезпечення армії.

У червні 2023 року витрати держбюджету становили 264,7 млрд грн. А доходи були лише на рівні 245 млрд. грн. «Тобто цього місяця на 20 млрд грн залізли в запаси з минулих місяців», – констатував Железняк.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: