Чи може військовий виїхати у відпустку за кордон під час війни: роз’яснення

Українські військові, сім’я яких перебуває в іншій країні, мають право тимчасово виїхати за кордон на час відпустки, щоб відвідати рідних. Для цього потрібно обов’язково отримати дозвіл від командування, і кожен такий випадок розглядається індивідуально.

Журналісти нагадали, що питання відпусток військовослужбовців Верховна Рада врегулювала лише на десятий місяць повномасштабної війни. 1 грудня 2022 року до законодавства було внесено зміни, які дали змогу захисникам країни брати 10 днів відпустки під час воєнного стану.

Також передбачено відпустку (теж не більше 10 днів) за сімейними обставинами – для одруження, при народженні дитини, у разі смерті близького родича.

Уже в червні 2023 року в парламенті ухвалили закон, згідно з яким військовий може тричі на рік взяти основну відпустку, яка становить 30 днів, плюс 10 днів за сімейними обставинами.

При цьому в одному підрозділі одночасно не можуть бути відсутніми понад 30% складу.

Закон про соціальний захист військовослужбовців передбачає, що захисники країни мають право на тимчасовий виїзд у період воєнного стану.

Як пояснили в Міністерстві оборони, передусім для цього потрібно написати рапорт на відпустку й подати його командиру частини. Там необхідно вказати деталі про поїздку – дату виїзду та повернення, адресу перебування, вид транспорту, пункт пропуску.

Законодавство дозволяє додати додаткові дні відпустки на дорогу.

Разом із рапортом військовий має надати документи, що підтверджують причину поїздки. Це можуть бути свідоцтво про шлюб, народження дитини. Необхідні й документи, які підтвердять перебування сім’ї за кордоном. Наприклад, якщо дружина та діти отримали тимчасовий захист в іншій країні.

На підставі цих документів командир військової частини ухвалить рішення, дозволити чи ні таку поїздку. Це оформляється у відповідний наказ, який дає право виїжджати за межі країни на час відпустки. Також можна використовувати відпускний квиток, де вказано терміни та дозвіл на виїзд.

У виданні наголосили, що якщо командир ухвалив негативне рішення, то важелів впливу не так багато й оскаржити це практично неможливо.

Які документи потрібні для виїзду військового до сім’ї за кордон?

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

– документ, що засвідчує особу військовослужбовця (військовий квиток, посвідчення офіцера тощо);

– відпускний квиток із зазначенням місця перебування за кордоном;

– витяг із наказу відповідної посадової особи, уповноваженої на ухвалення рішення про надання військовослужбовцю відпустки.

У Державній прикордонній службі стверджують, що якщо всі необхідні документи та дозволи будуть, то особу пропустять. Винятком можуть бути ситуації, коли військовий має інші заборони на виїзд (наприклад, через несплачені аліменти, штрафи або судові рішення).

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: