У Чернігівській області чиновники намагалися вкрасти гроші, які містяни зібрали на авто для ЗСУ

Посадовців Сновської міської ради у Чернігівській області звинувачують в розкраданні коштів, які по копійці збирали мешканці міста на автомобіль для ЗСУ. Про це повідомляє 49000 з посиланням Челайн.

Сновська міська рада ініціювала серед бюджетних установ (вчителі, медики, соцсфера, апарат міськради) збір коштів на придбання пікапу для ЗСУ. Загалом було зібрано 235 тис. 160 грн. (відповідних підтверджуючих облікуючих документів в публічному доступі не демонстрували).

Автомобіль дійсно придбали і на одній із нарад в міськраді відповідальні за придбання машини розповіли фінансові деталі. Та виявилося, що слова і реальність дещо відрізняється. Махінацію виявила працівниця міської ради завідуюча сектором з надзвичайних ситуацій Марія Єфименко. Жінка запідозрила нестиковку і почала бити на сполох. Адже питання принципове – мова йде про кошти звичайних людей, які часто віддають останні копійки аби підтримати воїнів.

«11 січня за вибраним авто поїхали представники з міської ради: депутат та начальник з благоустрою Павло Тютюнник, інспектор з благоустрою Сергій Воробей, начальник юридичного відділу Євгеній Шафрай та головний спеціаліст благоустрою Віктор Самончев. У понеділок, 15 січня, на планерці наш міський голова Олександр Медведьов попросив коротко прозвітувати про це авто. Євгеній Шафрай сказав, що машина пригнала з Литви, а купили вони її у Кіровоградській області. І тоді я поцікавилась скільки коштує це авто. Він спершу сказав 4500 доларів, а потім – 5500 доларів. Мене це насторожило. Не можна так обмовитись на тисячу, тим паче, якщо ти її націлено їдеш купувати за 5500, то ти маєш точно знати цю суму. Після планерки вирішила знайти це авто в інтернеті, але нічого не могла знайти. Були розмови, що машину шукали на ОЛХ, і, можливо, вона була б там у видалених оголошеннях. І дійсно, потім ми знайшли це авто і його вартість», — зазначає Марія Єфименко.

Наступного дня Марія Єфименко вирішила більш детально перевірити номери авто, яке стояло на подвір’ї міської ради.

“Обійшла всю машину. Думаю, чому вони прикрили сіткою номери. Дивлюсь – номери румунські, обійшла назад – литовські. Знайомий знову надіслав те оголошення. І дійсно номери румунські сходяться. Потім він пробив номери литовські. І вони виявились зареєстровані на авто нашого колеги – головного спеціалісту відділу благоустрою Віктора Самончева. Уявляєте? Написала в групу колективу, що нас обдурили. Мене викликали до мера, і ці чоловіки, що їздили за авто почали стверджувати, що я навела наклеп на них”, — розповідає Марія Єфименко.

Виявляється, подібна ситуація виникає не вперше. Утім, тоді розголосу не було.

“В нас уже була подібна ситуація просто. Ті самі чоловіки їздили купувати авто для військових і раніше. Воно було куплено за бюджетні кошти. Проте, як виявилось ціна в оголошенні відрізнялась від суми, яку було нібито заплачено. В оголошенні вона тоді стояла 419 тис, а вони її купили за 486500. І люди звірили оголошення і номери авто. В цей раз було зроблено так, щоб надурити людей, щоб не можна було підкопатись, просто змінили номери”, — висловлює свої домисли Марія Єфименко.

Тоді терпець у людей урвався і розгорівся скандал. Жінку підтримало чимало колег – всі розуміють наскільки це ганебні вчинки. Здавалося б, після цієї ситуації повинна бути жорстка перевірка, звільнення винуватців і справедливе розслідування. Утім, карати винних ніхто не збирається.

Наразі відомо, що авто з подвір’я міської ради зникло. Це сталось 16 січня, коли Марія Єфименко надіслала повідомлення про можливий обман в групу колективу. Автомобіль зник – відповідальні за його купівлю повернули в міську раду 5500 доларів.

На сторінці міської ради у Фейсбуці йдеться про те, що відбулися збори колективу міської ради, після завершення яких міським головою було ініційоване внутрішнє розслідування з питання стосовно автомобіля пригнаного з Кіровоградської області. За словами міського голови Сновська Олександра Медведьова, станом на зараз вже ніякого розслідування нема, оскільки ситуація нібито вирішена: гроші повернуті, підтвердженого факту порушення немає.

“Було незрозуміла ситуація з ціною авто. Після того, як авто забрали мені його подальша доля невідома. Ми збирались писати з приводу цієї схеми заяву до поліцію, але ніяких юридичних підстав наразі немає, бо гроші були повернуті. Нема що написати до поліції. Не знаємо, як це правильно зробити. Будемо дивитись. Звільнити я юридично цих людей не можу: деякі з колективу міської ради за те, щоб звільнити, інші – ні. Самі ж вони не звільняються. Якби зі мною така ситуація була, то я б, скоріш за все, звільнився” — прокоментував ситуацію Олександр Медведьов.

Після цього скандалу міська рада Сновська автівки військових все ж придбали.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: