Рівень загрози зростає: українці почали отримувати дивні листи

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України за останні 10 діб зафіксувала вже третю кібератаку з використанням листів на тему «рахунки / оплати». Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Згідно з інформацією служби спеціального зв’язку, у повідомленні, яке приходить користувачеві, є вкладення, яке містить файли та архіви з назвами на кшталт: «Платiжна iнструкцiя iпн та вытяг з реестру», «Витяг з реeстру вiд 24.07.2023р_Код документа…», тощо.

Зазначається, що відкриття користувачем таких файлів призведе до завантаження і запуску шкідливої програми SmokeLoader. Для масового розповсюдження електронних листів зловмисники використовують ботмережі в понад тисячу комп’ютерів.

«Активізація угрупування UAC-0006 може призвести до підвищення кількості випадків шахрайства з використанням систем дистанційного банківського обслуговування», – йдеться в повідомленні.

У Держспецзв’язку наголосили, що керівникам підприємств та бухгалтерам необхідно звернути увагу на посилення захисту автоматизованих робочих місць, призначених для формування, підписання та відправки платежів шляхом застосування програмних засобів захисту.

Також необхідно звернутися до системних адміністраторів для обмеження можливості запуску штатних утиліт (wscript.exe, cscript.exe, powershell.exe, mshta.exe) та фільтрації вихідних інформаційних потоків.

Крім того, фахівці CERT-UA зауважили, що активність групи UAC-0006 є фінансово мотивованою та здійснювалась від 2013 року по липень 2021 року. У травні 2023 року зловмисники відновили свою діяльність.

«Типовий зловмисний задум полягає в ураженні бухгалтерських ЕОМ, за допомогою яких здійснюється забезпечення фінансової діяльності; викраденні автентифікаційних даних (логін, пароль, ключ / сертифікат) та створенні несанкціонованих платежів», – додали в Держспецзв’язку.

За матеріалами Наше Місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: