Хто із пенсіонерів не зможе пройти перевірку: через верифікацію пенсію можуть забрати

В Україні внаслідок верифікації частина пенсіонерів втрачатиме свої виплати. Перевірку не зможуть пройти ті, хто отримав виплату за підробленими документами, є переселенцем та не зареєструвався за місцем нового проживання.

Зазначимо, в рамках перевірок (їх проводять і Пенсійний фонд, і Мінфін, і Мінсоц) може виявитися, що пенсіонер є переселенцем і не проживає за місцем реєстрації, або з якоїсь причини не отримував виплату протягом шести місяців, який тривалий час перебував за територією України. У всіх цих випадках держава має право не платити гроші такому пенсіонерові.

З яких причин можуть забрати пенсію:

  • якщо є помилка у прізвищі;
  • якщо виплати отримали за фальшивими документами;
  • якщо якийсь час жили за кордоном;
  • якщо не отримували виплати 6 місяців;
  • якщо ви переселенець та змінили місце проживання.

“Пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не встановлено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України”, – йдеться у законі.

Зазначимо, у реєстрі судових рішень можна знайти сотні рішень про те, щоб стягнути у пенсіонера частину виплати, яку було неправомірно виплачено.

Навіщо та як проводять верифікацію?

В Україні до повномасштабної війни соціальні виплати були головною статтею видатків у бюджеті країни. І зараз понад 400 млрд грн витрачають на соціалку. Частина цієї суми сплачується неправомірно. Тобто, українець не має права на виплату, але отримує її. Наприклад, це стосується одиноких матерів, які відмовляються офіційно виходити заміж для отримання виплати, субсидіантів, які приховують додатковий дохід, та пенсіонерів, які фальсифікували документи при оформленні виплати.

Перевірка відбувається постійно. Усього є три етапи: при зверненні за допомогою, під час отримання допомоги та протягом трьох років після того, як виплату скасували. Верифікацію проводить Мінфін: для цього аналізують бази даних, зіставляють інформацію до різних реєстрів.

Якщо Мінфін бачить підозрілі виплати, то надсилає цю інформацію до Мінсоцю для того, щоб ті провели повторну перевірку. Якщо порушення підтверджується, виплату можуть або скасувати, або ж змусити її повернути до бюджету. наприклад, через суди повертають “зайву” субсидію.

У рамках верифікації чиновники отримають таку інформацію:

  • про те, якими транспортними засобами володіє отримувач допомоги;
  • документи, що надали для отримання допомоги;
  • ті, хто перетнув кордон;
  • інформацію про доходи від податкової;
  • інформацію про штрафи, які сплачував отримувач допомоги тощо.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: