Представники ТЦК не мають права перевіряти документи та силою затримувати громадян, – омбудсмен Лубінець

Працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), або як їх ще називають по-старому “військоматів”, не мають прав насильно затримувати людей, вимагати та забирати у них документи. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє 49000 із посиланням на NV.

“Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України. У них таких прав немає”, – сказав омбудсмен Лубінець.

Він додав, що його обурюють випадки, коли працівники ТЦК та СП застосовують до українців фізичну силу. Омбудсмен зазначив, що стосовно таких та подібних інцидентів відкриті кримінальні провадження.

Дмитро Лубінець пояснив, що після відкриття кримінального провадження проводяться перевірки у ТЦК.

“Потім я ставлю це питання на рівні керівництва, коли підтверджується інформація щодо зловживання правами працівниками ТЦК, щоб до них відкривалось дисциплінарне якесь провадження, і вище керівництво ухвалювало рішення щодо покарання своїх підлеглих”, – додав уповноважений ВР з прав людини.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Дмитро Лубінець заявив, що законопроєкт про посилення мобілізації містить норми, які суперечать Конституції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: