Уповноважений з прав людини: законопроєкт про посилення мобілізації містить норми, які суперечать Конституції

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону заявив, що законопроєкт про посилення мобілізації №10378, зареєстрований Кабміном у Верховній Раді, містить норми, які суперечать Конституції України. Про це повідомляє 49000.

За словами омбудсмена, документ передбачає заборону на операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошових коштів для ухилянтів від мобілізації.

“Це пряма норма Конституції: людина не може бути обмежена у своїх правах. Якщо людина офіційно володіє, наприклад, будинком, то не можемо ми на рівні закону заборонити їй продати цей будинок або купити інший. Це прямо суперечитиме Конституції”, – пояснив Лубінець.

Лубінець зауважив, що буде прямо про це писати, коли цей законопроєкт зайде офіційно на погодження до нього. Він також закликав депутатів ретельно розглянути законопроєкт і внести до нього зміни, які б відповідали Конституції.

“Україна не може дійти до того стану, що воюючи проти Росії, перетвориться на щось, схоже на Росію, коли не діятимуть ні закони, ні норми, а Конституція перетвориться просто на папірець”, – заявив омбудсмен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: