Повірка лічильників газу в Україні: стало відомо, за яких умов облгаз може не забирати прилад

Під час війни українців, у яких закінчився строк дії свідоцтв про повірку лічильників на воду, зобов’язали здійснити повірки лічильників протягом 3 місяців після закінчення опалювального сезону. Виключенням становлять лише мешканці окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії.

Частіше за все, для проведення перевірок, співробітники комунальних служб демонтують лічильники. Про це розповіла експертка-консультантка видання «ГазПравда» Катерина Плотнікова.

Вона пояснила, що така можливість дійсно передбачена законодавством, однак право обирати місце проведення повірки лічильника побутового споживача (незалежно від його права власності) законодавчо закріплено виключно за облгазом.

Облгаз відповідно до своєї технічної можливості, враховуючи економічні чинники, здатність транспортування еталонів та допоміжного обладнання приймає рішення про місце проведення перевірки засобу вимірювань:

  • або в стаціонарних або пересувних перевірочних лабораторіях;
  • або прямо на місці експлуатації.

«Якщо облгаз приймає рішення про проведення періодичної перевірки засоби вимірювальної техніки в місці його встановлення (експлуатації), то в даному випадку демонтаж такого лічильника не проводиться», – зазначила фахівчиня.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: