В Україні заморозили “найважчий” тариф у платіжках: чого чекати взимку

Взимку 2023-2024 року українці платитимуть за опалення за старими цінами. Тарифи на тепло не підвищать щонайменше до 15 квітня 2024 року, тобто до кінця наступного опалювального сезону. При цьому з осені до нового року тепловикам не доведеться погашати заборгованості за газ, що вирішує їхні проблеми з підготовкою та початком опалювального сезону.

“Нафтогаз”, згідно з рішенням Кабінету міністрів, продовжить продавати я для виробників тепла та гарячої води за ціною 7,42 грн за кубометр. “Це дає можливість зберегти на нинішньому рівні (не підвищувати) найбільш “важку” статтю у платіжках – плату за опалення”, – пояснив нардеп Данило Гетманцев (“Слуга народу”).

Так, ціна для споживачів визначатиметься за такою формулою. І ціна, з урахуванням нинішньої ситуації на ринку, буде зменшена у 2,3 рази – до 16 390 гривень за тисячу кубів (проти 38 325 гривень, яка застосовувалася раніше), наголосив Гетманцев.

Остаточні тарифи формуються для кожного регіону окремо – залежно від постачальника та наявності у домогосподарствах лічильників. Наприклад, у 2022 році у Києві вартість опалення для населення від “Київтеплоенерго” становила 1654,41 грн/гкал. А в Дніпрі теплопостачання від КП “Теплоенерго” коштувало 1741,32 грн/Гкал, в Одесі від КП “Теплопостачання міста Одеса” – 1813,94 грн/Гкал.

Крім того, з 1 вересня та по 31 грудня зупиняється списання коштів з підприємств ТКЕ, які мають заборгованість за поставлений ним газ. У наступні чотири місяці вони гарантовано отримуватимуть 35% коштів, сплачених споживачами тепла (65% будуть спрямовуватися газопостачальній компанії “Нафтогаз Трейдинг”).

“Таке рішення дозволить скорочувати заборгованість ТКЕ за отриманий газ, але залишатиме їм гарантовану частку коштів, за які можна буде фінансувати витрати, необхідні для проходження опалювального сезону“, – пояснив Гетьманцев.

Як раніше прогнозували в НБУ, мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду може залишатися чинним до 2025 року. Тобто підвищення вартості цих послуг очікується не раніше, ніж за кілька ні.

Втім, увесь цей час компенсуватиме утримання низьких цін доведеться з державного бюджету. А це все одно гроші кожного громадянина.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: