Дефіцит електроенергії: у середу Україна знову запросила аварійну допомогу з Європи

Попри зниження температури, у середу вечірній максимум споживання знизився лише на 3% за літній рекорд, відтак Україна ввечері застосовувала аварійну допомогу з енергосистеми Європи.

Про це повідомляє Укренерго.

У середу температура знизилася на 4℃, але попри це вечірній максимум споживання був лише на 3% нижчим за літній рекорд 21 серпня.

Аби покрити попит, Укренерго з 18:00 до 22:00 застосовувало аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії обсягом 1800 МВт-год. Аварійна допомога не є комерційним імпортом, а є останнім і найдорожчим заходом екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.

Причиною став дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Крім того, продовжується активна ремонтна кампанія на атомних електростанціях, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку.

Наразі обсягів імпорту з Європи, який формується в рамках функціонування ринку електроенергії, не вистачає для покриття різниці між збільшеним споживанням та обмеженими можливостями генерації.

У четвер Україна майже не імпортує електроенергії: максимальна потужність поставок зі Словаччини в вечірні години становить 30 МВт. Експорт відсутній.

Також окупанти продовжують обстрілювати енергетичну інфраструктуру. На ранок четверга через бойові дії та з інших причин знеструмлено 412 населених пунктів. Є нові пошкодження у мережах на Донеччині, Херсонщині та Запоріжжі. Відновлення живлення відбувається за безпекової ситуації та з дозволу військових.

Щодо ремонтів, то вже відновлено частину обладнання на підстанції у південному регіоні. Це підвищило надійність передачі електроенергії магістральними мережами одразу в кількох областях. Роботи продовжуються для повного відновлення функціонала підстанцій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: