Навчальний рік 2023-2024 у Дніпрі: як готуються в Університеті митної справи та фінансів

В Університеті митної справи та фінансів триває підготовка до нового навчального року 2023-2024, який має розпочатися 1 вересня. Проте, за словами ректора Дмитра Бочарова, у випадку загрозливої ситуації початок доведеться перенести. В університеті вже заплановані зустрічі з першокурсниками – їх розділили на декілька днів, адже велику кількість людей одночасно збирати заклад не може.

Щодо навчального процесу, кількість студентів, які можуть одночасно займатися офлайн залежить від розмірів укриття.

– Укриття має певну кількість посадкових місць, хорошу вентиляційну систему та санітарні кімнати, –  розповів ректор. – Воно розраховане на 800 місць, а планується вивести 4000 людей, то це не зовсім правильно – усіх в укритті неможливо буде розмістити. Тому завжди треба враховувати, яка кількість людей взагалі може тут знайти прихисток. На центральну частину університету приходиться два укриття – вони вже повністю обладнані і знаходяться нижче рівня землі. Також було встановлено армовані двері, які мають захистити від вогневого та уламкового ураження тих, хто знаходиться в коридорі і правій частині лівого крила.

На заняття в аудиторії заклад може вивести лише ту кількість студентів, яку здатні прихистити наявні укриття. Тобто, повторимось, що комфортно в  них можна розмістити близько 800 осіб, а у випадку, якщо частина буде стояти чи сидіти на приставних стільцях – 1000 людей.

– Ми запроваджуємо змішану форму навчання, – зауважив Дмитро Бочаров. – Це означає, що частина наших здобувачів освітніх послуг навчаються дистанційно, частина аудиторно.

В інших корпусах, які не мають укриття, заняття не проводяться, їх використовують лише для технічних потреб. Усі заняття, що проводились там, були перенесені на базу центральної частини університету.

У разі повітряної тривоги навчальний процес призупиняється і студенти в обов’язковому порядку організовано спускаються в укриття. Цей процес контролює викладач і він перебуває разом зі здобувачами освіти. Студенти, що живуть у гуртожитках, в будь-який час можуть скористатися укриттям.

Також ректор зазначив, що і вдень, і вночі, там можуть знайти прихисток і мешканці міста.

– Ми не маємо права заборонити людям приходити в укриття, – каже він. – На початку повномасштабного вторгнення рф мешканці прилеглих кварталів дуже часто навіть ночували тут. Зараз люди йдуть в укриття, зазвичай, тільки якщо десь чутно вибухи.

Зі студентами завжди проводять первинний інструктаж, який стосується техніки електробезпеки, пожежної безпеки та правил дії у випадку повітряної тривоги. У навчальних корпусах є план евакуації.

Також є інструктажі з надання домедичної підготовки, для їх проведення запрошують волонтерів з відповідною кваліфікацією. В Університеті митної справи та фінансів проводять і навчальні тривоги – це евакуація з заміром часу спуску та наповнюваності укриттів.

Валерія МАЛИХІНА.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: