Натяжна або підвісна стеля: експерти розповіли, що та коли обрати

Шпакльовані та пофарбовані стелі, як і раніше, зустрічаються в інтер’єрах, проте все частіше люди звертають увагу на більш сучасні варіанти, які дають більшу свободу для фантазії дизайнерів. Зазвичай вибір зупиняється на натяжних чи підвісних стелях. Про відмінності між цими видами стельових рішень, а також переваги та недоліки кожного з них розповіли експерти проекту «Steli.info».

Чому натяжні та підвісні стелі такі популярні

Суть подібних стель полягає в тому, що вони не закривають, а лише прикривають від поглядів людей необроблену поверхню перекриття. Це особливо зручно в тому випадку, якщо стеля має перепади висоти, тріщини, забруднення і таке інше.

 

 

І натяжні, і підвісні стелі монтуються на додаткову конструкцію з металу та дерева, яка забере трохи висоти біля приміщення. Однак це не слід вважати недоліком, впевнений керівник компанії «Altior» Юрій Ніконов, оскільки з’являється достатньо простору, щоб сховати різноманітні шнури, кріплення та інші інженерні комунікації.

З яких матеріалів виготовляються підвісні та натяжні стелі

І підвісна, і натяжна стеля передбачають різні варіанти матеріалів. Натяжна монтується на попередньо встановлені стінові конструкції. Стелі такого типу бувають:

 1. Тканинними. Це звичайне полотно з текстильного матеріалу, попередньо оброблене спеціальним просоченням (зазвичай поліуретановим). На вигляд у готовому вигляді нагадує звичайну пофарбовану стелю, проте при дотику матеріал трохи пружинить. Тканинні стелі не бояться низьких температур, також вони відрізняються високою міцністю. До недоліків слід віднести відсутність еластичності та низьку стійкість проти вологи.
 2. Плівковими. Подібні натяжні стелі виготовляються із полівінілхлориду (ПВХ). Вони чутливі до мінусових температур, але відрізняються вологостійкістю та великою гамою кольорів. Існує кілька видів поверхні плівкових полотен: глянсова, матова та сатинова.

Більше про види та особливості натяжних конструкцій для різних приміщень можна дізнатися з матеріалу агентства “Інтерфакс” “Натяжні стелі від А до Я”.

 

Конструкція підвісних стель більш громіздка. Це спеціальна дерев’яна або металева обрешітка, яка кріпиться до чорнової стелі. Якщо ж говорити про чистову поверхню, вона може виготовлятися з:

 1. Гіпсокартону. Використовується більш легкий та міцний матеріал, ніж у варіанті для стін. Гіпсокартон – це досить жорсткий матеріал, проте сучасні майстри можуть обробляти його у кілька рівнів, створюючи у приміщенні цікаві композиції. Подібна стеля може бути пофарбована або покрита лаком, що зробить її схожою на натяжну.
 2. Касет. Вони виготовляються з алюмінію або сталі. Касети мають певну форму і щільно прилягають одна до одної, утворюючи міцну конструкцію. Тому створити довільну композицію з них не вийде. Можуть покриватися порошковою фарбою, лаком чи плівкою.
 3. Плит. Виробляються з мінерального волокна і зовні нагадують касети, проте виходять дешевшими за ціною матеріалу. Монтуються так само, як і касети, причому різні варіанти можуть відрізнятися між собою формою (прямокутник, квадрат).
 4. Рейок. Універсальна стеля, підвісна система якої передбачає наявність безлічі паралельних рейок. Чистова поверхня такої стелі може виготовлятись з алюмінію, дерева, сталі або пластику.

 

Основні відмінності між підвісними та натяжними стелями

Як сказано вище, зовні ці види стель можуть бути дуже схожими. Однак при їх установці виникає низка важливих нюансів, які слід врахувати:

 1. Підготовка кімнати чи приміщення. Монтаж натяжних стель не потребує повного звільнення кімнати від предметів інтер’єру. Свердління стін та монтаж кріплення залишить трохи сміття, яке легко прибрати пилососом. До того ж багато бригад використовують професійний інструмент з пиловловлювачами, зводячи кількість пилу в процесі роботи до мінімуму. У крайньому випадку можна накрити всі предмети в приміщенні плівкою. А ось установка підвісних стель передбачає велику кількість пилу та бруду. Тому доведеться або накривати щільною захисною плівкою всю площу або повністю звільнити приміщення.
 2. Встановлення. Натяжна стеля монтується на спеціальні стінові конструкції, які кріпляться до поверхні стін, натяжні – встановлюються на решетуванні.
 3. Строки виконання робіт. Натяжні стелі кріпляться дуже швидко. Команда досвідчених майстрів зможе вкластися в кілька годин, для невеликих приміщень зазвичай не більше 4 годин. А ось процес встановлення підвісних стель може тривати тижнями.
 4. Оздоблення. Додатково обробляти натяжні стелі не потрібно. Іноді замовники можуть побажати пофарбувати поверхню після встановлення. Підвісні стелі з різних елементів також не потребують обробки. А ось із гіпсокартонними стелями справа інакша. Їх обклеюють сіткою зі скловолокна або паперу, потім шпаклюють і вирівнюють, а також при необхідності фарбують.

 

Що стосується ремонту, демонтажу чи реставрації, тут все залежить індивідуально від ситуації.

 

Переваги та недоліки натяжних стель

Отже, до основних переваг натяжних стель слід віднести:

 • швидкі терміни встановлення — всі роботи можуть бути закінчені за 3-4 години;
 • чистота – процес встановлення передбачає наявність пилу та бруду тільки в невеликих обсягах;
 • водонепроникність – натяжні стелі з ПВХ здатні витримувати тривалий вплив води;
 • економія висоти — конструкція практично не забирає висоту у приміщення, проте це не стосується багаторівневих конструкцій. Також висота приміщення стає меншою при установці світильників з високою стійкою;
 • широкі дизайнерські можливості – стелю можна обробити та прикрасити різними способами, наприклад, кількома рівнями, «зоряним небом», декоративними нішами;
 • шумоізоляція – у ніші між чистовим та чорновим полотном можна розмістити матеріали, які поглинатимуть шум;
 • простота у догляді – за натяжною стелею нескладно доглядати;
 • тривалий термін служби.

 

 

Якщо ж говорити про мінуси, це:

 • висока вартість – це стосується проектів з такими складними рішеннями, як, наприклад, ефект зоряного неба;
 • чутливість до низьких температур – це стосується ПВХ полотна;
 • низька вологостійкість – у тканинних варіантів;
 • ремонтопридатність – точніше її відсутність, оскільки пошкоджене полотно можна лише замінити, але не відремонтувати.

 

Переваги та недоліки підвісних стель

Підвісні стелі користуються популярністю завдяки:

 • простоті у догляді;
 • можливості продумати складні красиві конструкції (якщо для встановлення використовується гіпсокартон);
 • широким можливостям у всьому, що стосується дизайну освітлення;
 • можливості встановлення шумопоглинаючих чи утеплювальних матеріалів;
 • високому рівню ремонтопридатності.

 

Головні недоліки цих стельових конструкцій:

 • монтаж підвісних стель вимагає багато часу;
 • процес установки супроводжується великою кількістю пилу та бруду;
 • підвісна система сильно «краде» висоту приміщення.

 

Відмінності в ціні

Юрій Ліхолат, директор компанії «Стелероб», вважає, що однозначно відповісти на питання, яка стеля дешевша — натяжна або підвісна, неможливо. Адже остаточна вартість готового змонтованого виробу залежить від багатьох різних факторів:

 • матеріалу;
 • площі та форми приміщення;
 • складності конструкції;
 • кількості світильників, які слід вмонтувати у стелю;
 • наявності декоративних елементів;
 • ширини полотна тощо.

 

Принти з різними ефектами, додаткові рівні, складні освітлювальні системи можуть серйозно збільшити вартість проекту.

 

 

Тим не менш, сьогодні покупці віддають перевагу натяжним стелям, навіть якщо їхня вартість спочатку вища. А подальший досвід експлуатації, як правило, підтверджує правильність такого рішення.

 

Крім того, натяжні стелі прості у догляді, на їхню конструкцію та зовнішній вигляд не впливає усадка будинку, що особливо важливо, якщо ремонт здійснювався в новобудові, зазначає головний редактор проекту “Steli.info” Антон Дем’янченко.

Як правильно вибрати стелю

Найпростіша і найнадійніша відповідь на це питання – консультація з майстром. Спеціалістам, що встановили тисячі квадратних метрів стельових конструкцій, точно відомо про всі проблеми та нюанси, з якими може зіткнутися клієнт при виборі того чи іншого варіанту.

 

 

Слід пам’ятати, що у різних ситуаціях оптимальне рішення відрізнятиметься. Адже при доборі варіантів сумлінні компанії враховують безліч факторів, включаючи:

 • розмір стелі;
 • призначення кімнати;
 • висоту стін;
 • наявність та вид обігрівальних приладів у приміщенні;
 • необхідність встановлення комунікацій за полотном тощо.

 

Вибір стелі – це відповідальне рішення, до якого варто підходити виважено та серйозно. Попередньо ознайомтеся з доступними пропозиціями на ринку, розберіться з особливостями приміщення і, звичайно, проконсультуйтеся з досвідченими фахівцями.

 

Вони зможуть підказати, які варіанти краще розглянути саме у вашій ситуації, залежно від характеристик кімнати та бюджету, виділеного на проект. Послідовний підхід допоможе вибрати саме ту стелю, яка радуватиме око власників житла багато десятиліть.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: