Коли у Дніпрі демонтують усі пам’ятки пов’язані з країною-агресором?

Пушкін, Горький, Чкалов та численні скульптури інших, колись поважних, постатей більше не зустріти на вулицях міста. Декомунізація перейшла у так звану «дерусифікацію», і все більше пам’яток пов’язаних із країною-агресором залишають свої постаменти. У планах прибрати усі згадки про «совків» та «імперців». Однак через обмеження воєнного стану це наразі неможливо. Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.

Чого очі не бачать, того і серцю не жаль. Понад вісім десятків пам’яток присвячених особам, пов’язаним з країною агресором вже прибрали з вулиць міста. Однак робота ще не завершена, на черзі – меморіальні таблички на фасадах будівель.

«Там велика проблема в тому, що вони вмонтовані в стіни. І ці будівлі – пам’ятки культурної спадщини архітектури. Вони вмонтовані наскрізно, тому їх можна прибрати лише під час реставрації фасаду. Бо не можна їх вирвати зі стіни не пошкодивши пам’ятку», – повідомила начальниця управління з питань охорони культурної спадщини Надія Лиштва.

Провести такі роботи наразі неможливо через обмеження воєнного стану. Тож таблички поки прибирають геть з очей, приховуючи їх під листами фанери.

Не простіша доля й у пам’ятників, які вже демонтували, оскільки Мінкульт відмовився викреслити ці скульптури з переліку культурної спадщини. На їхню думку ці постаті мають бути переосмислені, а не забуті.

Тому у Дніпрі прийняли рішення прибрати їх з публічного простору і передати на зберігання у комунальні підприємства. Де вони тепер чекають свого «нового» втілення. Старі ж постаменти наразі пустують, бо встановити нові пам’ятники під час воєнного стану не можна.

Створити нові пам’ятники наразі можливо лише за кошти меценатів, або ж в межах творчих конкурсів.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: