Мораторій на стягнення боргів з держпідприємств створює корупційні ризики, – «Центр Разумкова»

Заборона на стягнення боргів з державних об’єктів критичної інфраструктури створює корупційні ризики та загрожує національній безпеці України.

Про це повідомив директор енергетичних програм «Центру Разумкова» Володимир Омельченко.

Він зазначає, що у Верховній Раді втретє намагаються проштовхнути правки до законопроєкту №8316, які дозволять державним підприємствам критичної інфраструктури не платити по рахункам.

«Схвалення даного законопроєкту може поставити українську енергетику на межу колапсу, а значить й усю обороноздатність країни. Тобто, автори законопроєкту №8316 свідомо або несвідомо сприяють мрії ворога щодо руйнації енергетики, яку вони не можуть втілити військовими методами», – наголосив Омельченко.

Експерт додав, що якщо на такі підприємства прийдуть «схематозники» – вони умовно зможуть об’являти закупівлю палива чи інших товарів, виділяти на це кошти, але по факту не платити за це, а списані гроші залишати собі.

Він підкреслив, що як наслідок Україна матиме безліч держпідприємств, які будуть знаходитись у борговій кризі і замість того, щоб відбудовувати державу доведеться шукати кошти на покриття цих боргів.

«Візьмемо за приклад державний «Енергоатом». Звісно, з такими правками окремі люди зможуть законно отримати товари та ресурси «безкоштовно», але коли закінчиться війна – компанія опиниться у глибокій борговій кризі. Це поставить під загрозу її стабільне функціонування. Зважаючи на те, що найбільше електроенергії виробляється саме «Енергоатомом», то це вже питання національної безпеки», – наголосив Омельченко.

Нагадаємо, Рада планує запровадити мораторій на банкрутство державних об’єктів критичної інфраструктури.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: