Курс долара 36,6: хто виграє, а хто – програє

Національний банк України офіційно знизив курс гривні на 25% і підвищив курс долара — до 36,57 гривні. Одразу після вторгнення росіян в Україну 24 лютого НБУ відмовився від плаваючого курсу й зафіксував його на позначці 29,3. А вчорашня зміна курсу — перша з 24 лютого. Про те, як вплине на життя пересічного громадянина різка зміна курсу гривні до долара дізнавались журналісти порталу 49000.com.ua.

На думку голови Нацбанку Кирила Шевченка, таке рішення збільшить конкурентоспроможність українських виробників, зблизить курсові умови для різних груп бізнесу і населення та підтримає стійкість економіки в умовах війни. На думку Шевченка, в умовах мінливої ситуації в українській і зовнішній економіці, офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідав реальності. Та чи насправді зміна курсу – рятівне коло, і чи допоможе вона подолати кризу української економічної системи, розповів економічний експерт Михайло Кропивко:

Виграє бюджет і виграють експортери. Всі інші програють. Звичайні люди заплатять за все і за всіх. Буде економічний спад. Тому, що будь-які обмеження, будь-які перерахунки, які зменшують реальний дохід домогосподарства приводять до зниження купівельної спроможності. А як наслідок – це спад в економіці.

Проте, як ми бачимо, влада подає такий крок зі зниження курсу гривні до долара більше як плюс, ніж як мінус. Згідно офіційної версії, все це – для підтримки економіки.

Це в плюс кому? Їм? [ред. владі] Може. Бо зараз домовляються про підписання угоди про вивіз зернових з України, і зернотрейдерам це буде в значний плюс, бо вони – експортери. І бюджету буде в плюс, бо він більше мита отримає. А Верховна Рада вже підняла собі зарплату, повернула надбавки всі. Тому їм буде в плюс. А будь-якому пересічному громадянину це буде в мінус, бо на 25-30% зростуть ціни на харчі, комуналку, паливо, енергоносії, а зарплатня навряд чи зросте. А паливо – імпортне. Якщо його закуповували по курсу 29,25, а зараз будуть закуповувати по курсу 36,6. Податки в митницю будуть платити виходячи з курсу 36,6. Як це відіб’ється на ціні палива? Сьогоднішня ціна 47-51 за 95 бензин стане 55-60-65 за літр. Маршрутки піднімуть до 18-20 гривень проїзд. М’ясо яловичина на базарі зараз 180, а буде 250.

Крім того, на думку Михайла Кропивка програють не тільки ті, хто знаходиться в Україні:

Також програють і наші біженці, які зараз в Європі, бо їм обмежили зняття готівкових коштів, розрахунки за кордоном, обмін. Це все значно обмежили. І навіть при наявності коштів на рахунках вони не зможуть витрачати стільки, скільки треба.

Щоб не закінчувати негативом, слід зауважити, що також на зміні курсу виграють і працівники ІТ-індустрії, які отримують заробітну плату в валюті. Нинішній курс для них більш вигідний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: