Філатов про ситуацію з Корбаном: «Сотні тисяч українців теж можуть не пустити додому?»

Міський голова Дніпра Борис Філатов вважає абсурдну ситуацію з позбавленням керівника обласного Штабу тероборони Геннадія Корбана громадянства дуже небезпечним прецедентом. Про це він заявив на своїй особистій сторінці в Facebook.

На думку Філатова, небезпечна тенденція, що фактично була запущена в той момент, коли у Геннадія Корбана відібрали паспорт і не пустили додому, в Україну, фактично стала дуже небезпечним прецедентом. Це все може запустити ланцюгову реакцію з відтоком з України сотень тисяч людей, а багатьох можуть просто «розвертати» на кордоні при спробі повернутись додому, в Україну. І вирішення цієї небезпечної тенденції повністю в руках Гаранта Конституції, Президента України. Фактично, це і є його обов’язок і робота.

На думку Філатова, безглузда помилка, яка виникла з Геннадієм Корбаним, відкрила цілу низку інституційних проблем. А саму ситуацію, що склалась, можна порівняти з не менш безглуздою ситуацією, коли начебто треба було перереєструватися в військкоматі при виїзді зі свого населеного пункту. Зараз виявилась не менша кількість схвильованих людей, які непокояться за те, чи зможуть взагалі повернутись з-за кордону в Україну. Основна проблема, на думку Філатова, в тому, що політики так і не вирішили питання з подвійним громадянством:

Що робити громадянам України, яких війна вигнала з рідної країни і зараз вони допомагають армії / волонтерять / страждають за Україну за кордоном … і намагаються облаштуватись на новому місці також отримуючи громадянство країн, що їх притулили? Їх теж можуть потім не впустити додому, коли вони вирішать повернутися ?

Яким буде підхід до вітчизняних підприємців, людей «світу», які зараз знаходяться вдома і витрачають на допомогу фронту величезні гроші, але в будь-який момент можуть бути піддані остракізму? (Повірте це не жарти, як мінімум троє багатих євреїв із Дніпра, сказали мені: «Ну раз так, то ми, напевно, їхатимемо».) Я вже не говорю про рабинів, які скаржаться мені на те, що їхні парафіяни зараз натурально в жаху.

Що відповідати сотням тисяч наших діаспорян, розкиданих усім світом, які мають суто українську ідентичність, а також по два чи три паспорти? Які отримали з такими муками громадянство України або думають це зробити.
Що казати нашим заробітчанам?
Просто: «Що їм казати?»

Який тепер юридичний статус сотень тисяч українців, а також угорців, румунів чи поляків, які живуть на Закарпатті, Буковині чи Галичині та мають паспорти країн Євросоюзу?
Їх теж рано чи пізно викинуть із країни?

На думку Бориса Філатова, питань в суспільстві накопичилось занадто багато. І бажано, щоб президент України також долучився до пошуку відповідей на них.

Борис Філатов

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: