Експерти розповіли, як правильно вибирати тактичні шкарпетки

Для того, щоб ноги відчували себе комфортно при активних навантаженнях або в складних погодних умовах, лише зручного взуття недостатньо. Важливу роль грають також правильно підібрані шкарпетки. Експерти розповіли, як вибрати шкарпетки для активного використання у польових умовах, повідомляє видання 49000.

Що таке тактичні шкарпетки

Тактичні шкарпетки, або термошкарпетки, термоактивні шкарпетки – це елемент нижнього одягу, який використовується військовими, спортсменами, туристами та виконує одразу кілька функцій:

  • відведення вологи від ніг, за рахунок чого зменшуються втрати тепла;
  • захист від натирань та мозолів, що особливо важливо при тривалих переходах;
  • вентиляція тіла, завдяки чому назовні відводиться перегріте та вологе повітря.

Крім того, тактичні шкарпетки характеризуються підвищеною зносостійкістю, щільним приляганням до ноги та анатомічною формою. Крій у таких шкарпеток передбачає розташування швів зовні, щоби при ходьбі нічого не натирало ногу. Найчастіше виробники пропонують взагалі безшовні моделі.

З інших особливостей термошкарпеток варто відзначити додатковий захист п’ят, пальців та сухожилля, який роблять деякі виробники. Навіть якщо подібна “фішка” не передбачена, в тактичних моделях шкарпеток обов’язково посилюються зони миска, стопи і п’яти, як схильні до найбільшого зносу частини в процесі носіння.

Матеріал для виготовлення тактичних шкарпеток

Шкарпетки зі 100% бавовни – річ хороша, але не актуальна при інтенсивному використанні в польових умовах. Крім того, суто бавовняні моделі швидко втрачають форму, що буде викликати дискомфорт при ходьбі, і вкрай недовговічні.

Тому для виробництв тактичних шкарпеток застосовують змішані матеріали із синтетичних та натуральних волокон. Найчастіше у продажу можна зустріти тактичні шкарпетки, зроблені із суміші бавовни, еластану та поліестеру. Однак у зимових моделях використовується також вовна та/або акрил. У першому випадку моделі мають кращий показник потовиділення, у другому – краще зігрівають ногу.

“Найкращі шкарпетки, як показує практика – зі спеціально розроблених матеріалів. Вони мають у складі шерсть, акрил, еластан, поліамід, якщо йдеться про зимові моделі, – розповідає керуюча інтернет-магазином “Захисник”, профільний експерт Христина Маціовська. – У цьому випадку виробники відразу враховують спеціальні вимоги до волокон, як то збереження сухості шкіри в екстремально вологих умовах, антибактеріальні властивості, швидке висихання після прання”.

Як вибрати тактичні шкарпетки

Незважаючи на всі переваги тактичних шкарпеток перед звичайною панчішно-шкарпетковою продукцією, для забезпечення повного комфорту слід пам’ятати прості правила вибору:

  • обов’язково необхідно купувати виріб за розміром. Для термошкарпеток це дуже важливо, тому що вони мають анатомічний крій і при неправильному підборі спровокують більше проблем, ніж зручностей;
  • висота тактичних шкарпеток залежить від взуття, під яке їх збираються носити. Для берців та високих черевиків випускають високі шкарпетки, що повністю закривають ногу в місці прилягання взуття. При цьому шкарпетка повинна виходити за край черевика і мати еластичний манжет, який запобігає сповзанню вироба;
  • необхідно враховувати температурний режим носіння, рекомендований виробником. Влітку в шкарпетках для осені або зими нога буде потіти і перегріватися, а взимку в невідповідних шкарпетках можно банально замерзнуть;
  • варто звернути увагу на щільність шкарпеток, якщо виробник надає таку інформацію. Надлегкі та легкі призначені для спекотних літніх умов, середні зазвичай розраховані на умови міжсезоння та не надто холодної зими, а високої щільності підходять для низьких зимових температур.

Добре зарекомендували себе при носінні в зимових умовах термошкарпетки з вовни мериноса зі срібною ниткою, які добре зберігають тепло та оберігають ноги від розвитку грибкових інфекцій.

Правильно підібрані якісні термошкарпетки можна сміливо назвати “другою шкірою”, яка зігріватиме і захищатиме ноги протягом тривалого часу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: