Через війну Україні завдано збитків на мільярди гривень

росія щодня несе смерть українським містам – руйнуються будинки, щодня вмирають мирні люди. Життя загиблих у цій кривавій війні вже ніколи не повернути. А ось репарації за завдану Україні шкоду агресор повинен сплатити. Скільки ж вже “нагуляли” росіяни своїми нелюдськими атаками? 

Про це повідомляє канал ДніпроТВ.

Мільйони людей були вимушені залишити свої домівки. Тисячі загинули. Міста неможливо упізнати буде ще багато років. І хоча останніми тижнями ЗСУ славетно визволяють населені пункти, з яких викурили окупанта, після себе росіяни залишили безлад, у якому звикли жити самі. Наразі вже підрахували перші збитки у Миколаєві.

Олександр Сенкевич, міський голова Миколаєва: “Ми продовжуємо документувати наслідки російської агресії. На сьогодні по місту ми підрахували збитків на понад 110 млн грн.

-Заклади соціального захисту: пошкоджені 3 об’єкти на близько 1 млн грн;
-Заклади охорони здоров’я: 5 об’єктів на понад 4 млн грн;
-Заклади освіти: 46 об’єктів на понад 20 млн грн;
-Заклади фізичної культури і спорту: 5 об’єктів на понад 5,5 млн грн;
-Житловий сектор: 550 звернень на близько 80 млн грн”.

Та це тільки квіточки. В Енергодарі ситуація жахлива. Збитки, які принесли через обстріли Запорізької АЕС, колосальні.

“Під час обстрілів Запорізької атомної електростанції російські загарбники пошкодили низку об’єктів на її території, завдавши шкоди, яка, за попередніми оцінками, складає 18,3 млрд гривень”.

Глобальні розміри матеріальної шкоди на Сумщині – 10 мільярдів гривень. Там на відновлення інфраструктури вже виділені перші кошти.

Дмитро Живицький, голова Сумської обласної військової адміністрації: “Уже прийнята постанова Кабміну про виділення 1 мільярда гривень на першочергові роботи з відновлення України. 250 млн буде спрямовано на Сумщину на відновлення інфраструктури, житлових будинків.
У першу чергу ми відновлюватимемо будинки, які не повністю зруйновані, які не треба капітально відновлювати. Роботи із заміни вікон, даху, дверей, прилеглих територій виконуватимуться першочергово”.

Усі нафтобази та аеропорти, міста та селища – всю країну ми будемо відбудовувати. Про загальну суму збитків, на яку очікує керівництво країни, повідомили в Мінекономіки.

Олександр Грибан, заступник міністра економіки України: “Це точно мільярди доларів, можливо, навіть до трильйона доларів. Це втрати інфраструктури, медичної інфраструктури, освітньої. Є кілька рівнів – державний, муніципальний, приватний. Усі ці втрати колосальні. Підрахунок остаточний ще ведеться, але це не менше ніж трильйон доларів. І у нас справді буде дуже багато роботи з відновлення”.

Про реальні матеріальні збитки нам ще тільки належить дізнатись. Людські втрати повернути неможливо. Але кожен будинок відбудують, кожна фабрика знов чекатиме на робочих, а діти знов підуть у відбудовані школи. Все буде після перемоги.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Главное за день
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: