Через відмову підвищувати тариф на воду її можуть подавати погодинно: водоканали розповіли про ситуацію

В Україні через відміну рішення про підвищення тарифу на воду вже сім водоканалів не може платити за електроенергію. Якщо у Кабміні не знайдуть мільярди гривень на компенсацію дефіциту бюджетів підприємств, воду доведеться подавати погодинно.

Як розповів президент асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький в інтерв’ю українським ЗМІ, «прийде той час, коли, наприклад, водоканал не матиме реагентів і він буде змушений зупинити водопостачання, тому що не зможе подати воду, що відповідає санітарним правилам і нормам».

У структурі тарифу електрична енергія займає середньому 30%, зарплати – 30%, інвестиційна програма – 7-8%. Є ремонтна програма, оподаткування, водокористування. Кабмін має знайти засоби для водоканалів, інакше вони не зможуть працювати. Йдеться про 12 млрд грн.

«За різними розрахунками, або на 12 мільярдів гривень, або якщо без боїв водоканалів, що опинилися в зоні, то 6 мільярдів. Чому так? Коли ми підвищуємо тариф до економічно обґрунтованого, то передбачаємо субсидію лише для відповідних груп населення – витрачають на оплату житлово-комунальних послуг понад 20% доходів», – зазначає глава асоціації.

Зазначимо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що до кінця війни в Україні не слід підвищувати тарифи на воду для населення. Компенсувати великі витрати водоканалів глава уряду запропонував за рахунок місцевих бюджетів. Тобто по суті все одно за рахунок коштів платників податків на шкоду розвитку та відновленню регіонів.

НКРЕКП не підвищувала тарифи на воду з 2020-го. Окрім електроенергії, з того моменту реагенти подорожчали на 81,69%, а на зарплати доводиться витрачати на 23,97% більше. Якщо тариф не підвищувати, то водоканали практично будуть змушені працювати в мінус і надалі.

Компенсації на це з місцевих бюджетів можуть позбавити багато з регіонів можливості розвиватися та відбудовуватись після активних військових дій. Адже якщо гроші витратити на дотацію популістичних тарифів, то на інші потреби фінансування вже не вистачить.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: