В Україні припинять виплати частині пенсіонерів: кому обов’язково потрібно пройти перевірку

В Україні до 31 грудня пенсіонерам, які мешкають за кордоном, необхідно пройти фізичну ідентифікацію. Без цього виплату пенсій припинять.

Пройти її можна віддалено двома способами: скористатися послугою Дія. Підпис (сервіс доступний на порталі електронних послуг Пенсійного фонду в особистому електронному кабінеті); через консульську посадову особу засвідчити поточне місце проживання за кордоном у відповідній країні проживання.

Українці, які виїхали за кордон і досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Також пенсіонери, які знайшли притулок за кордоном, матимуть змогу отримувати пенсію міжнародними переказами через Укрпошту. Йдеться про виплати для українських громадян за кордоном, які в Україні отримували пенсію у готівковій формі.

Як отримати одразу шість пенсій тим, хто виїжджає за кордон

Ті пенсіонери, які вирішили надовго виїхати з території країни, мають право на разову виплату у розмірі шести пенсій. Для цього потрібно написати заяву та звернутися до відділення Пенсійного фонду.

Про це йдеться у роз’ясненні ПФУ на офіційній сторінці у Facebook. «Може бути виплачена за шість місяців наперед перед від’їздом», — зазначають у відомстві. При цьому надалі пенсія виплачуватись не буде. Тобто навіть якщо пенсіонер перебуватиме за кордоном протягом багатьох років або зовсім не повернеться додому, він може отримати всього шість пенсій.

Зазначимо також можлива і виплата української пенсії за кордоном. Однак лише у тому випадку, якщо з державою, в якій перебуває пенсіонер, підписано відповідну угоду.

Із 1 червня в Україні підвищили пенсії тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку. Підвищення відбулося заднім числом і мало статися ще у квітні. Проте на той момент не було відповідної статистики. Пенсії збільшили через зростання стажу у тих, хто продовжує працювати на заслуженому відпочинку.

З 1 липня в Україні збільшили пенсії чиновників, науковців, журналістів. Тих, хто вийшов на пенсію за спеціальним законом. Підвищення становитиме 19,7%. Це половина рівня торішньої інфляції плюс половина від середнього за три роки зростання зарплат.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: