Чи мають право працівник ЖЕКів вручати повістки під час мобілізації в Україні: роз’яснення

У зв’язку з повномасштабною війною, яку розпочала Росія на території нашої держави, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Часто військові комісаріати звертаються до сільських рад, підприємств та комунальних служб для отримання допомоги.

Повістки можуть також  вручати працівники ЖЕКів. Про це повідомив голова адвокатського об’єднання “Портної та партнери” Ростислав Кравець.

“Якщо повістку вручить працівник комунальної організації, це цілком законно. Зверніть увагу, що у співробітника має бути відповідна відомість”, — зазначив адвокат.

Згідно з висловлюванням Кравця, співробітник ЖЕК передає військовозобов’язаному повістку, і громадянин підписує документ, в якому вказані дата та час отримання повістки, підтверджуючи таким чином його отримання. У випадку відмови прийняти документ, працівник ЖЕК повинен скласти акт про це зі свідками.

Однак, якщо комунальний працівник просто помістив повістку до поштової скриньки, такий документ можна проігнорувати.

“У такому разі немає підтвердження, що військовозобов’язаний отримав повістку”, — додав фахівець.

Так, у повідомленнях про виклик почали писати фразу, що повідомлення та повістка вважаються належним чином врученими через ЖЕК. Водночас адвокат Роман Сімутін у своєму Youtube-каналі зауважив, що двірники не можуть вручати повістки, на відміну від начальників ЖЕКу.

“Гадаю, ставка робиться на психологічний ефект від отримання подібних листів, – зауважив він. – Але якщо ви повістку візьмете і розпишетеся, то немає значення, хто і коли вам її вручив”.

ЗЗа матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: