Бронь від мобілізації: хто може розраховувати на відстрочку від служби

В Україні триває загальна мобілізація, яка була введена у зв’язку з російською агресією. Однак не всі військовозобов’язані чоловіки підлягають призову. Деякі категорії громадян можуть отримати відстрочку від служби, так звану “бронь”. Її можуть отримати ті військовозобов’язані чоловіки, які потрапили в певні списки і категорії. Про це повідомляє 49000.

Хто може отримати бронь

Бронь можуть отримати наступні категорії громадян:

  • Співробітники органів державної влади, місцевого самоврядування або інших державних органів.
  • Працівники підприємств, установ або організацій, у яких є мобілізаційне замовлення.
  • Працівники підприємств, установ або організацій, які виробляють товари, виконують роботи або надають послуги, необхідні для потреб ЗСУ або інших військових формувань.
  • Працівники підприємств, установ або організацій, діяльність яких критично важлива для забезпечення життєдіяльності країни, міста або населення України.

Як отримати бронь

Для отримання броні керівник підприємства, установи або організації повинен скласти перелік військовозобов’язаних співробітників, які відповідають одній із зазначених вище категорій. Цей перелік необхідно направити у відповідному напрямку:

  • Орган державної влади – на погодження Генеральному штабу Збройних Сил.
  • Органи місцевого самоврядування – до відповідних місцевих органів виконавчої влади.
  • Підприємства, установи та організації, яким встановили мобілізаційні завдання – до органу державної влади або іншого органу, який встановив мобілізаційне завдання (замовлення).
  • Підприємства та установи, що займаються виготовленням товарів на потреби ЗСУ – до центральних органів виконавчої влади.
  • Критично важливі підприємства та організації – до центрального органу виконавчої влади.

Додаткові вимоги

Перед тим як отримати бронь, керівництво підприємства має надати актуальні облікові дані військовозобов’язаних чоловіків, які розраховують на відстрочку від служби.

Важливо також зазначити, що можливість броні не означає її гарантію. Кожен випадок і кожна заявка розглядається окремо, тому цілком ймовірно, що в відстрочці можуть і відмовити.

Якщо ви є військовозобов’язаним чоловіком і вважаєте, що відповідаєте одній із зазначених вище категорій, вам необхідно звернутися до керівництва свого підприємства, установи або організації.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що комітет ВРУ з нацбезпеки починає розгляд скандального законопроекту про мобілізацію у закритому режимі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: