AgroDay Dnipro-2019: майбутнє України – за інноваційними агротехнологіями

14-15 листопада в Дніпрі за ініціативи Центру інформаційної підтримки бізнесу, м. Дніпро, створеному при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу, вже вдруге було проведено регіональну аграрну конференцію AgroDay.

Захід відбувся в рамках Європейського тижня підприємництва, який є частиною загальноєвропейської кампанії з розвитку МСБ. Проводиться у жовтні-грудні 2019 року з ініціативи Представництва Європейського Союзу в Україні та має на меті просування підприємництва в країнах ЄС, таким чином залучаючи український бізнес до європейської родини.
Цьогорічний акцент заходу був зроблений на інноваційних агротехнологіях, які поступово підкорюють й сучасне сільське господарство України, а також на механізмах фінансової підтримки розвитку фермерства. Що це за механізми, що за нові технології і як вони впливають на підвищення ефективності агробізнесу, ми дізнавалися протягом конференції від спікерів – професіоналів своєї справи.

Майбутнє – за інноваційними агротехнологіями. Новости Днепра

Як і всі галузі, сільське господарство йде за світовими трендами. А тренди – це відображення суспільних, економічних, культурних та політичних процесів в нашому житті. Сьогодні головними трендами в аграрному бізнесі є, по-перше, орієнтація на органічне сільське господарство в результаті зміни структури попиту на продукти харчування (в бік екопродуктів). Головним принципом в органічному с/г є цілеспрямована мінімізація синтетичних препаратів – пестицидів, добрив, стимуляторів зростання, кормових добавок, які замінюються натуральними аналогами. І це дає більш корисні та абсолютно безпечні продукти харчування. А також органічне сільське господарство має мінімальний шкідливий вплив на довкілля. І дана мета не менш важлива, бо, зрештою, таким чином теж захищається здоров’я людей, причому, усіх, а не тільки тих, хто споживає органічну їжу. Саме цьому важливому питанню було присвячено виступ Радника з питань сільського господарства Посольства Нідерландів в Україні РейнаудаНаутена, який розповів про органічне сільське господарство як пріоритетний напрям на прикладі досвіду Нідерландів. А також про інноваційні аграрні технології, які Нідерланди готові надавати Україні.

Другий світовий тренд в аграрному бізнесі – це адаптація рослинництва до зміни клімату. Внаслідок зростання глобальної температури площа земель, порушених посухою, збільшується, що може привести до руйнівних наслідків для сільського господарства. Для України це теж має важливе значення. Тому виведення сортів посухостійких сільськогосподарських рослин має бути не тільки світовою пріоритетною задачею, але й важливою метою для українських дослідників. Про це говорив заступник директора Інституту зернових культур НААН України Анатолій Гирка. А директор з розвитку проектів «Компанії Маїс» Юрій Пащенко також розповів на прикладі свого підприємства, яке займається селекційною роботою, про інноваційні розробки в галузі селекції і насінництва кукурудзи, які дозволяють отримати високий врожай і придатні для вирощування в усіх природно-кліматичних зонах України.

Третій світовий аграрний тренд є проривним трендом останніх років. Це використання у сільському господарстві нових технологій. Дрони та датчики, що відслідковують стан грунту, повітря і посівів – це вже реальність. І називається ця реальність – точне землеробство. Про це розповів Олексій Деркач, к.т.н., завідуючий кафедрою експлуатації МТП Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. В подальшому, використовуючи отриману від дронів інформацію, інтелектуальні системи самі, без людини, зможуть автоматично приймати рішення про догляд за рослинами.

Майбутнє – за інноваційними агротехнологіями. Новости Днепра

За такими технологіями, безумовно, фермерське майбутнє. Але українським аграріям, перш за все, необхідна фінансова підтримка. Про механізми державної фінансової підтримки розвитку фермерства розказала Ольга Гонтова, директор Дніпропетровського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Підтримці ЄБРР і ЄС, які активно сприяють ініціативам підприємців в Україні, присвятила свою вітальну промову Тетяна Денисова, координатор проектів – Консультації для малого бізнесу, Україна, група по фінансуванню і розвитку МСБ Європейського Банку Реконструкції і Розвитку. «Тільки у цьому, 2019 році, в Україні реалізовано 160 проектів грантової підтримки для малого і середнього бізнесу на компенсацію від 50% вартості послуг міжнародних консалтингових компаній, які надають консультаційну, навчальну, інформаційну та іншу підтримку. ЄС зацікавлений в розвитку малого і середнього бізнесу. В рамках програми Європейського Союзу вже створено понад 5000 робочих місць. Близько 60% підприємств відзначили зростання обороту більш ніж удвічі. Ще 19% підприємств, які скористалися послугами місцевих консультантів від ЄБРР, вийшли на експорт», — розказала Тетяна Денисова і закликала підприємців приймати активну участь у конкурсі на отримання грантів для реалізації бізнес-проектів.

Також на конференції відбулася церемонія відзначення кращих фахівців аграрної галузі регіону з нагоди Дня працівників сільського господарства, в тому числі, керівників підприємств-членів ДТПП, яких президент Палати Віталій Жмуренко від імені Президії ДТПП нагородив Почесним Дипломом Торгово-промислової палати України за вагомий внесок у розвиток підприємництва, плідну співпрацю з Дніпропетровською ТПП та з нагоди професійного свята.

Другий день заходу був присвячений знайомству делегації Кіровоградської області, яка вперше завітала на AgroDayDnipro, з роботою аграрних підприємств Дніпропетровщини. Фахівці ДТПП разом з представниками Кіровоградщини відвідали «Компанію Маїс» і «Торговий Дім «Степова», де зустрілися з керівництвом та оглянули виробництво.

За 2 роки проведення конференції AgroDay більше 1000 представників МСБ отримали актуальну практичну інформацію від профільних експертів аграрної сфери. До Центру інформаційної підтримки бізнесу при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті, який є організатором конференцій, звернулися близько 500 підприємств МСБ з питаннями, що стосуються консультацій ведення бізнесу. Мета сьогоднішньої конференції – це знайомство наших фермерів, наших громад з тими новими розробками, новими технологіями, які є в сільському господарстві. Ми раді, що інтерес до заходу зростає і цього року було вже понад 200 учасників. І вдячні ЄБРР за підтримку, — підвів підсумки президент ДТПП Віталій Жмуренко.

Майбутнє – за інноваційними агротехнологіями. Новости Днепра

Ми теж раді зростаючій популярності конференції і запрошуємо підприємців скористатися послугами Центру інформаційної підтримки бізнесу, м. Дніпро, що заснований при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу, для отримання високоякісних консультацій з питань підприємницької діяльності та освітніх послуг з актуальних напрямів.

Звертайтесь: (056)374-94-12 (13), [email protected]

http://www.bisc.org.ua/centers/dnipro

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: