Журналіст Бутусов розкритикував чутки про позбавлення громадянства Корбана

Свою думку щодо чуток ніби то про можливе позбавлення громадянства Геннадія Корбана таємним указом Зеленського висловив український журналіст та головний редактор порталу «Цензор.нет» Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook. На його думку, ситуація, що склалась після того, як з’явились чутки про, ніби то, можливе позбавлення українського громадянства керівника дніпропетровського обласного Штабу територіальної оборони Геннадія Корбана, абсолютно абсурдна та безглузда, так як нема абсолютно ніяких підстав і законних механізмів для таких дій.

За словами Бутусова, рішення було прийнято таємно і в відриві від правових норм:

Співробітники ГУР МО (так, Головного управління розвідки Міноборони України), повідомили редакції кількох українських ЗМІ, що президент Володимир Зеленський підготував указ про позбавлення громадянства олігарха Ігоря Коломойського, депутата ОПЗЖ Вадима Рабиновича, та… голови Штабу оборони Дніпропетровської області Генадія Корбана. Указ таємний, повідомили представники ГУР МО під великим секретом кільком десяткам журналістів. Текст таємного указу не розповсюдили.

На думку Бутусова, всі ці чутки серед трьох їх фігурантів можуть нашкодити лише одному — Геннадію Корбану. Він має повертатись до України після тижневої відпустки, яку отримав для відвідування родини у Європі. Але механізму реалізації позбавлення громадянства не існує, а ця процедура прямо заборонена Конституцією України. Позбавити громадянства людину, яка народилась в Україні, за законом неможливо.

Крім того, Корбан є діючим керівником Штабу оборони Дніпропетровської області, утвореного Військовою адміністрацією, він особисто керує з початку війни більшістю оборонних проектів в Дніпропетровській області, а також деякими проектами і в сусідніх областях. І цього статусу Корбана не позбавляють, хоча штаб підпорядковується президенту. Якщо влада має якісь підозри до громадянина, то вона має у законному порядку порушувати кримінальні справи, доводити, йти в суд і таке інше. Але до чого тут позбавлення громадянства теж не зрозуміло.

Також Бутусов зазначає, що за даними джерел Цензор.Нет, президент Зеленський та голова офісу Єрмак вважають, що саме Корбан відповідальний за заяву конгресвумен США Вікторії Спартц, де вона вимагала відставки Єрмака через зв’язки з російською федерацією, і за провал підготовки України до війни та сприяння агресору.

Щоб не відповідати по суті звинувачень Спартц, які отримали резонанс в українському суспільстві, офіс президента вирішив дискредитувати Спартц і представити справу так, ніби вона підпала під вплив українських політиків. Тепер треба таких винних політиків призначити. Радник Єрмака Олексій Арестович так і сказав — Спартц підпала під вплив мера Дніпра Філатова та лідера «Азова» Білецького. Таким чином, анонс указу можна сприйняти як погрозу, щоб Корбан, друг Філатова, не повертався в Україну, і добровільно залишився за кордоном. І тоді слідів таємного указу може не залишитись — на те він і таємний, щоб зникнути коли треба без слідів та правових наслідків для тих, хто такий заздалегідь незаконний указ буде підписувати та виконувати, — говорить Юрій Бутусов.

Юрій Бутусов говорить, що невдовзі має вирішитись, чи справді влада готова впровадити в дію свої погрози, чи вся ця безглузда ситуація залишиться лише в інформаційному полі, і не вийде за його межі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Главное за день
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: