Здача банківської картки в оренду: українців попередили про шахраїв

Шахраї пропонують українцям здавати в оренду свої банківські картки. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Пропозиції оренди карток все частіше з’являються в інтернеті. За таку “оренду” зловмисники пропонують плату в розмірі близько 1000 гривень на добу.

Також можуть траплятися оголошення з пропозицією легкої роботи, де “роботодавець” відразу просить номер картки для зарахування “зарплати”, або з пропозицією відкрити банківський рахунок на своє ім’я для отримання та переказу коштів від імені іншої особи.

Державна служба спеціального зв’язку застерігає, що це шахрайські схеми, відомі як грошові мули або дропи.

Грошові мули або дропи – це особи, які дають змогу третій особі (шахраю) за фінансову винагороду використовувати свій банківський рахунок для проведення операцій з коштами незаконного походження.

Дропи перераховують незаконно отримані кошти через різні банківські рахунки, використовуючи свої платіжні картки. Це робиться для того, щоб ускладнити роботу слідства. Такий процес дає змогу злочинним групам працювати в різних країнах, залишаючись у тіні.

Це кошти, які були отримані незаконним шляхом: через торгівлю наркотиками, людьми, тероризм, фішинг та інші тяжкі злочини. Також банківські картки можуть бути використані для проведення фінансових операцій, пов’язаних зі здійсненням незаконної діяльності, наприклад, для роботи онлайн-казино, що не мають ліцензії, ухилення від сплати податків тощо.

Шахраї використовують чужі картки для проведення операцій з незаконно отриманими коштами, намагаючись заплутати сліди.

Важливо пам’ятати, що особи, які довіряють свою картку іншим, можуть стикнутися з штрафами, конфіскацією майна або навіть позбавленням волі. Грошові мули розглядаються як співучасники злочину. Також раніше повідомлялося, що шахраї використовують фальшиві повідомлення про відключення електроенергії для обману громадян і заволодіння їхніми коштами.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що директор благодійного фонду та військовий організували схему незаконного переправлення чоловіків до ЄС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: