Зарази бояться, але купаються: журналісти перевірили, що відбувається на пляжах Дніпра

Літо. Ноги самі йдуть до води. Ось тількі купатися у Дніпрі цього сезону заборонено. Таке рішення напередодні літа прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ДМР. Причина та сама, як і рік тому – воєнний час. Однак у Дніпрі працюють три офіційних пляжі – на Монастирському острові, у парку Сагайдак та Придніпровську. На них скрізь попередження: «Купатись заборонено!». Є також безліч неофіційних, які користуються неабияким попитом серед місцевих жителів. Що відбувається на пляжах Дніпра у вихідні.

Монастирський: ажіотажу немає

Пляж на Монастирському — одне з найпопулярніших місць для відпочинку біля води. Цього року людей значно менше, хоч і можна побачити відпочивальників  у воді. Попри заборону купання, деякі містяни приходять на пляж не тільки за сонячними процедурами. Візуально вода у Дніпрі не викликає підозр: у річці нема сміття хоча подекуди на берег виносить водорості.

— Зараз обмежуюся прогулянками на Монастирському острові, хоч раніше ходив на пляж виключно через річку, – розповідає Іван Чабаненко. – Загалом людей у вихідні тут стало менше, проте є і ті хто ніби не чув про заборону купання.

Не помічає ажіотажу на пляжі Монастирського і Олена Олексійченко.

–Приходжу на пляж щотижня. Людей дійсно поменшало, – діліться вона. – Сама не плаваю, проводжу більше часу у лісовій частині острова. Обстановка змінилася цього літа після підривц Каховської ГЕС”.

Оскільки діє заборона, на місці нема рятувальників, тому відпочиваючим варто розраховувати тільки на себе. Ніхто не застерігає містян про небезпеку.

Люди можуть користуватися кабінками для перевдягання та пограти в спортивні ігри на обладнаних ділянках, але на цьому список зручностей завершується. Якщо вам потрібні зонти від сонця або шезлонги — їх варто мати при собі. Здебільшого відпочивальники знаходяться на пляжі з ранку і до обіду, покидаючи його, коли сонце найбільш активне.

Вбиралень поряд з пляжем нема, найближче місце знаходиться перед входом до нього. Тому людям доводиться користуватися віддаленими туалетами, або обирати менш комфортні варіанти.

На самому пляжі можна придбати собі їжу в місцевих кафе, також перед пляжем знаходиться чимала кількість кіосків, де продають різноманітні ласощі та прохолодні напої.

Червонокаменський кар’єр: немає дна і відчуття безпеки

Вздовж Набережної Заводської є три найпопулярніших неофіційних місця для купання.

Першим на нашому шляху був кар’єр на ж/м Червоний Камінь. Доволі гарна місцина, оточена з одного боку високими скелями, а з іншого – зеленою галявиною з невеликою лісосмугою. Та купатися тут небезпечно, особливо дітям без нагляду дорослих.

Отже до 12:00 тут було не дуже людяно, а от після 14-ти народу побільшало. Це, переважно, молодь. Підлітки віком 12-17 років. Їхні улюблені місця – скелі. Вони раз за разом безстрашно стрибають з них у воду, що є не зовсім безпечно і тому одразу виникає питання: «Де їхні батьки?».

На галявині під деревами, парасольками чи просто неба відпочивають більш дорослі містяни та ті, хто не в захваті від подібного підліткового екстриму.

Дніпрянка Анна каже, що не купається у кар’єрі, бо вважає це небезпечним. Хоча у Дніпрі її теж не часто зустрінеш.

— Кар’єри для мене завжди були моторошними, – каже Анна. – Немає дна, а значить і відчуття безпеки теж. Тому я тут не купаюсь. Але залюбки прихожу сюди з карематом вранці – помедитувати чи зробити зарядку, а пообіді, за можливості, приходжу просто відпочити від буденної метушні. Але обов’язково під парасолькою чи під деревцем. Не люблю засмагати. До речі, в Дніпрі я теж не купаюсь. Гидую. Мені цілком достатньо 1-2 рази на місяць сходити в басейн чи аквапарк, щоб поплавати.

Вода у кар’єрі доволі тепла і ще відносно чиста та не смердить, як зазвичай буває в серпні місяці, коли починають цвісти водорості. Практично по всій береговій лінії росте очерет, а у воді можна побачити жаб та мальків риб. Спеціально облаштованих місць для купання немає, оскільки це неофіційне місце для водного відпочинку. Тож цілком логічно, що рятувальників, поліції та вбиралень тут теж немає.

Відпочивальники кажуть, що свої людські потреби справляють у воді. Але частіше – йдуть у кущі.

Нещодавно тут з’явився кіоск, де можна придбати якісь холодні напої та перекус. Але під час нашого візиту він був зачинений. Та навіть за відсутності кіоску, проблем з їжею чи водою не буде, оскільки в 250 метрах від кар’єру є АТБ, піцерія, овочеві кіоски, магазинчики з солодощами тощо.

З побаченого можна зробити висновок, що кар’єр користується популярністю серед місцевих, які проживають в радіусі 500-700 метрів. Тож для них такий відпочинок є цілком комфортним, оскільки додому йти не далеко, та і прикупити щось теж є де.

Таємничий пляж за церквою без піску

Ще одне доволі популярне, але таємниче місце відпочинку біля води – пляж за Храмом Різдва Пресвятої Богородиці. Чому таємниче? Бо знайти його можуть тільки місцеві. Адже Храм з обох боків оточений лісопосадками, через які пролягають десятки маленьких стежок. А щоб вийти на пляж вам необхідно знайти саме «ту». Але щоб довго не блукати, краще перепитати у перехожих, вони точно вам підкажуть, куди треба йти.

Тож нарешті діставшись цього пляжу ми були здивовані тим, що людей там було не так вже й багато, хоча спека надворі була неймовірна. Загалом, це школярі та батьки з маленькими дітьми. Замість піску, на пляжі росте трава. Вхід у воду доволі просторий та помірний (глибина починається поступово). Це дуже зручно для маленьких діток та тих, хто не вміє чи погано плаває. До речі, до глибини треба пройтись метрів 10, що також є плюсом.

Місцеві кажуть, що люблять це місце за тишу і спокій.

— Приходимо сюди з родиною доволі частенько, каже пані Світлана. – Любимо це місце. Пляж, звичайно не дуже комфортний: твердо, складно поставити парасольку. Але вода тут довго залишається чистою, та і мілини багато. Можна спокійно відпочивати з дитиною і ні за що не перейматись. Про заборону купання чула, та мене це не бентежить. Це ж неофіційний пляж. Тут «не можна» купатись, навіть коли пляжний сезон у місті офіційно відкритий. А у нашому районі офіційних пляжів і немає. Тож у цьому році для нас нічого не змінилось. Має ж хоч щось бути приємне у нашому нинішньому, неспокійному житті.

Ну, а ми продовжили оглядати місце відпочинку і помітили, що берег не дуже чистий. Лежать минулорічні водорості та сміття, яке лишили «доброзичливі» відпочивальники. Проте вода тепла та чиста, а на мілині навіть прозора (якщо зайти по коліна, можна побачити свої ступні).

Але мінуси ще є. Це відсутність туалету. Тож людські потреби відпочиваючі справляють де кому заманеться. Правоохоронців чи рятувальників тут теж немає. І поїсти чи попити купити ніде. Хоча вийшовши з ліску через дорогу ви побачите «Варус», «Сільпо» та ще багацько продуктових магазинчиків. Але поки ви подолаєте цей тернистий шлях, то вже і повертатися на пляж не захочеться.

Це місце комфортніше за кар’єр і в якомусь сенсі безпечніше. Відпочивати тут доволі приємно, оскільки з усіх боків тебе оточує природа, співають пташки, а в річці можна побачити маму-качку, яка вигулює своїх малюків. Але коли промовляєш слово природа і згадуєш, що замість піску на пляжі росте трава, одразу всюди ввижаються кліщі, комарі та інші комахи. Хоча ніхто з відпочиваючих на них не скаржився.

На Парусі не тільки Мальдіви, а і свині

На ж/м Парус можна знайти чимало місць для купання. Серед них -місцеві «Мальдіви», маленький пляжний рай. Цей пляж вже дуже популярний не тільки серед мешканців цього житлового масиву. Сюди приїздять відпочити і сусіди з Червоного Каменю та Покровського. А побувати тут справді варто.

Серед височезних гір піску, оточений з усіх сторін ліском ховається просторий пляж. Відпочиваючих тут багато, грає музика, хтось засмагає чи ховається від сонця під парасолькою, хтось купається. Дехто навіть прийшов зі своїми домашніми улюбленцями, які також залюбки ховаються від спеки у річці зі своїми господарями.

— У цьому році я тут вперше, не було раніше можливості прийти, – розповідає Олександр. – Та я в захваті. З минулого року це місце трохи змінилося, але лише на краще. Тут дуже класно відпочивати, хоча й добиратися не просто. Єдине, що дійсно розчаровує, це свинство людей. Приходять сюди відпочивати і лишають сміття. Не всі, але «особливі» кадри є. А так, тут чудово. Планую ходити сюди весь час, поки буде тепло.

Вода доволі чиста, тепла і не смердить. Місцями дійсно можна побачити сміття, яке лишили недобросовісні відпочивальники. На жаль, незмінним залишається те, що це неофіційний пляж. Тому туалетів і рятувальників тут немає. До речі, жодного магазину чи кіоску з продуктами тут немає. Хоча приблизно в 600 метрах (на пер. Парусному) є «Варус». Тому, якщо збираєтесь на цей пляж, краще візьміть все необхідне з собою.

Висновки щодо цього місця відпочинку неоднозначні. З одного боку – просторий пляж з чистим піском і прозорою водичкою. А з іншого – відсутність будь-якої інфраструктури. Ну, і на додачу – це неофіційне місце для купання (як і два попередніх), а значить – небезпечне.

Мануйлівський пляжне брудно, але чистим не назвеш

Один із трьох офіційних пляжів Дніпра, на якому завжди галасливо та людно, – Мануйлівський (колишній Воронцовський). Як виглядає ця зона відпочинку і наскільки комфортним тут буде ваше проведення часу?

Зручності на пляжі: деякі відпочиваючі приходять на пляж зі своїми парасольками. Ті, хто не має парасольки, можуть сховатися під навісами.

Безкоштовної питної води тут немає – фонтанчик не працює. Проте мешканці можуть придбати напій у кіоску чи кафе, що розташовані на території пляжу.На пляжі є туалет, але, здається, прибирання в ньому проводиться нечасто. На виході є раковина. Вода є, але мило доведеться шукати самостійно.

Купання в річці заборонено, але на пляжі все одно є чим зайнятися відпочиваючим. Тут є волейбольний майданчик та атракціони для дітей. У спеку можна відпочити в тіні дерев у затишному парку Сагайдак. Також на території пляжу працює кафе-бар із шашликом на мангалі. Ласуни не оминуть кіоск з морозивом, біля якого, до речі, є і столики, і навіси.

Купання на пляжах Дніпра заборонено комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На підході до пляжу розмістили аркуш із відповідним рішенням. Однак багатьох городян це не зупиняє. У суботу тут купалися десятки людей, зокрема маленькі діти.

На пляжі встановлено рятувальну вежу, а ось самих рятувальників ми не побачили. Поліція відпочинку людей теж не перешкоджала.

На перший погляд, на цьому пляжі не брудно, але чистим його не назвеш. Місцями є чагарники, а берег вкритий водоростями. Якість води в річці, на жаль, також бажає кращого. Цвітіння Дніпра – звичне явище для літнього періоду.

Дніпрянин Віктор ходить купатися та відпочивати на цьому пляжі щодня. Чоловік стверджує, що такі процедури сприятливо впливають на імунітет.

— Щодня ходжу купатися, – каже він. – Ви всидите у квартирі, коли 40 градусів? Коли сидите вдома, імунітет знижується. Тому, як кажуть, ми оздоровлюємось. Спортом я там займаюся.

Мешканці Дніпра Юлії до душі атмосфера на пляжі.

— Цього року купаюся вперше, – розповіла вона. – Минулого – щодня з подругою. Цей пляж найближчий. Тут плюс-мінус прибрано, гарно, тут приємна атмосфера.

Світлана прийшла на пляж із рідними. Вона знає про заборону купатися і дотримується її.

«Це вдруге. Ми не дніпряни. Просто позасмагати прийшли», – поділилася вона.

Олександр також знає про заборону купання, тому у воду ні ногою.

— Вдруге прийшов, – каже чоловік. – Просто засмагаю. Хотілося б купатись, але немає такої можливості.

Відвідувачка пляжу Аліна зізнається: її та родичів не найчистіша вода у Дніпрі не відлякує:

«Вперше прийшли. Ми з Бахмуту. Нас нічого не лякає».

Придніпровськ: є мінімальна інфраструктура

Ще один офіційний пляж у Дніпрі розташований на житловому масиві Придніпровськ. Пляж не дуже великий, але звідси відкриваються прекрасні види на Правий берег нашого міста, без зайвого фону: багатоповерхівок, гудіння автомобілів та інших недоліків урбаністики.

На території цього пляжу є мінімальна інфраструктура: дві роздягальні, кілька навісів-парасолів, але сховатися від спеки також можна під деревами на лавочках. На пляжі є пункт першої допомоги та рятувальна вежа, але коли ми проводили ревізію, ніхто не стежив за водною гладдю.

Чистота: хоча на пляжі є смітники, а всі інфраструктурні об’єкти оновлені, у піску можна знайти дрібне сміття, яке кидають місцеві жителі. На пляжі періодично відчувався неприємний запах, щось схоже на каналізацію.

Тутє кабінки для переодягання. Кранів, де можна помити ноги, та питного фонтанчика немає, але використовувати громадський туалет, який досить чистий, можна для потреби, безкоштовно. В цілому, все необхідне для приємного відпочинку є.

Поруч з пляжем місцевий парк. Тут облаштували новий дитячий майданчик, встановили багато лавок, на яких можна приємно посидіти, відпочити в спекотний день і спокійно відпочити. Також є майданчик для занять спортом. Трохи далі вздовж берегу – кафе, але якщо не хочеться витрачати гроші, то їжу та воду потрібно придбати заздалегідь. За 600 метрах від пляжу є невеликий продуктовий магазин, а до супермаркету треба пройти більше одного кілометра.

Людей на пляжі небагато, сюди в основному ходять мешканці Придніпровська. Вода у Дніпрі вже починає зеленіти, і багато хто не охоче купається в ній, тому просто засмагають, лежачи на теплому піску.

Віктор, мешканець масиву, живе поруч з парком, тому часто приходить сюди відпочивати.

— Я не заходжу в воду з кількох особистих причин, – каже він. – По-перше, я не дуже впевнений у якості води та її чистоті. Зважаючи на велику кількість відвідувачів та потенційне забруднення річки, я віддаю перевагу не ризикувати своїм здоров’ям. По-друге, враховуючи, що на цьому пляжі діє заборона на купання, я дотримуюся правил і керуюся рекомендаціями. Я ціную свою безпеку та безпеку інших відвідувачів, тому дотримуюся заборони на купання, як і багато інших людей. Незважаючи на те, що я не купаюся у воді пляжем задоволений. Мені подобається атмосфера, я можу розслабитися на піску, насолоджуватися панорамними видами та просто проводити час на свіжому повітрі. Кожен на пляжі знаходить щось своє, і я вибираю саме такий спосіб відпочинку

До речі, на території цього пляжу ми не побачили жодної таблички про заборону купання, крім невеликого оголошення на будівлі медпункту. Незважаючи на те, що для деяких людей заборона може бути обмеженням, вона забезпечує безпеку та запобігає можливим інцидентам.

Коса на Перемозі: на сапах на глибину

Коса на Перемозі раніше влітку була суцільною пляжною зоною. Багато хто заздрив мешканцям прибережного району міста, які могли хоч щодня ходити на пляж та купатися у Дніпрі.

Під час війни на косі ажіотажу немає, але пляжники є. Як не дивно, але здебільшого це сім’ї з маленькими дітьми. Територія, яка колись називалася дитячим пляжем, зменшилася в розмірах у кілька разів через кущі, що розрослися. У воді видно піщане дно. Сама вода зеленувато-коричневого кольору, але відносно прозора. Діти радісно плескаються у воді сумнівної якості. Батьки засмагають, п’ють пиво та із задоволенням підтримують дитячі ігри у річці.

Тато Ілля обіцяє доньці років восьми через 10 хвилин покидати її у воду з висоти свого зросту.

— Те, що Каховську ГЕС підірвали, до нас не має відношення – ми вище за течією», – авторитетно заявляє чоловік і прямує купатися з донькою. -А знімати мене не треба. Якщо наша бабуся дізнається, що ми купалися у Дніпрі, то отримає інфаркт.

Далі за поворотом відкривається більший пляж. І людей тут більше. Тут глибокий і розпечений сонцем пісок із домішкою сміття та тополиного пуху.

На косі відпочивають, зважаючи на все, люди не гидливі. Вони розстеляють свої покривала на піску поруч із неприбраним попередніми відвідувачами сміттям. А деякі складають свої речі прямо на купи сухих водоростей, які колись витягли з річки, мабуть, під час розчищення дна.

— Ми тут близько живемо та ходимо на пляж кілька разів на тиждень, – неохоче каже мама хлопчика років десяти. – Скільки себе пам’ятаю, нас завжди лякали холерною паличкою та іншими інфекціями. Але якось обходилося.

Її син тим часом грався з піском на вході в річку.

На косі працює кафе та прокат сапів. Охочих покататися на дошках досить багато. Люди орендують сапи, пливуть на них на глибину і там купаються в річці. Оренда одномісного сапа коштує 150 грн за годину. За двомісний доведеться віддати 250 грн за годину.

За матеріалами Наше Місто.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: