Запорізька ОВА планує заплатити майже 60 млн грн за будівництво льодової арени в окупованому Мелітополі

Запорізька військова адміністрація планувала виплатити 56 млн гривень компанії, яка будувала льодовий стадіон в Мелітополі під час російської окупації. Це рішення схвалив голова адміністрації Юрій Малашко та діючий мер Мелітополя Іван Федоров. Проте наразі платіжка перебуває на перевірці, а правоохоронні органи зацікавилися “обставинами” виконання договору. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Mind.

Льодова арена в Мелітополі, розташована на площі 1200 кв.м, була одним із спортивних проектів у рамках державної програми “Велике будівництво”. Тендер на будівництво арени був оголошений у березні 2021 року, і компанія ТОВ “Мелсіті” перемогла з пропозицією на суму 92,2 мільйона гривень.

Цю спортивну споруду вдалося збудувати за рекордні вісім місяців. Департамент капітального будівництва та житлово-комунального господарства Мелітопольської міськради виконав понад три десятки платежів на користь підрядної фірми і розрахувався з нею в повному обсязі (сума оплати становила 92,2 мільйона гривень). Церемонія урочистого відкриття льодового стадіону відбулася у грудні 2021 року, і на заході були присутні губернатор Запорізької області Олександр Старух та міський голова Іван Федоров.

Журналістам видання Mind вдалося на правах анонімності поспілкуватися з чиновниками, що були дотичні до будівництва арени. Вони стверджують, що в січні 2022 року обладміністрація уклала угоду на дофінансування будівництва вартістю 9 млн грн. Тобто корегування загальної вартості, яка дійсно могла виявитися вищою за початкову. І саме ця платіжка спочатку подавалася на оплату до Держказначейства. Але начебто після окупації частина документів зникла чи була знищена, зокрема і цей договір.

Натомість з’явився новий договір, начебто укладений без проведення тендеру 3 лютого 2022 року між Департаментом капітального будівництва Мелітопольської міськради та ТОВ «Мелсіті».

У ньому зазначається, що «підрядник має виконати будівельні роботи по об’єкту Будівництво оздоровчого центру з льодовою ареною по просп. Богдана Хмельницького, 46/9, м. Мелітополь Запорізька область». Ціна договору вже сягнула 59,5 млн грн.

Журналісти звернулися до Юрія Малашка із проханням пояснити мотивацію такого рішення. Він відповів, що на даний момент згоди на погашення заборгованості ще немає і матеріали перебувають на розгляді у профільному департаменті ОВД. Коли йому було поставлено питання про те, яким чином документи на оплату заборгованості потрапили до казначейства без його згоди, він сказав “Мабуть”.

Іван Федоров, мер Мелітополя, на запитання чому Департамент містобудування не розірвав договір із підрядником після початку повномасштабної війни, відповів, що не бачить потреби у розірванні договору з підрядником. На його думку, факт окупації міста російськими військами не означає, що роботи мають бути неоплаченими, якщо акти виконаних робіт свідчать, що роботи були проведені після 24 лютого 2022 року.

Мер стверджує, що насправді всі будівельні роботи було завершено до окупації. Отже, акти виконаних робіт за період після лютого 2022 року містять неправдиву інформацію. Навіть якщо припустити, що компанія провела роботи власним коштом і потім виставила рахунок, закриття договору шляхом надання фейкових актів виконаних робіт також виглядає абсурдно.

Постає питання про різке збільшення вартості будівництва льодової арени. Компанія ТОВ “Мелсіті” виграла тендер на суму 92,2 мільйона гривень у 2021 році, і ця сума була повністю сплачена того ж року. Звідки взялися додаткові витрати на суму 59 мільйонів гривень? Важливо відзначити, що у 2022 році компанія не вигравала нових тендерів. Мер Мелітополя Іван Федоров стверджує, що у лютому було підготовлено “відкоригований проект”, який збільшив вартість будівництва у півтора рази.

На даний момент кредиторську заборгованість перед ТОВ “Мелсіті” не сплачено. Однак, за словами Івана Федорова, її буде сплачено після закінчення війни.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: