Військові частини здійснюють 75% закупівель поза системою Prozorro

75 відсотків з майже 700 військових частин Збройних сил України здійснюють закупівлі без застосування електронної системи Prozorro. Про це розповів керівник напрямку політики закупівель Офісу з підтримки змін у системі Міністерства оборони Євгеній Сільвестров під час Форуму військових закупівель, повідомляє 49000 із посиланням на Укрінформ.

“У системі ЗСУ є майже 700 військових частин, які здійснюють закупівлі. Якщо казати про загальний бюджет на минулий 2023 рік – це більше 400 млрд грн, які були виділені саме на децентралізованому рівні. Це колосальна сума. Якщо ми кажемо про субвенції, то в минулому році органи місцевого самоврядування передали 16 млрд грн субвенцій. Що цікаво, витрачено з них було 2/3, тобто майже 5 млрд перейшло на наступний рік. Тобто велика частина субвенцій, яка була передана, не була реалізована військовими частинами. Очікується, що в цьому році від повернення ПДФО буде мінімум 8 млрд грн переведено на військові частини. Очевидно і органи місцевого самоврядування також продовжать надавати допомогу військовим частинам у вигляді субвенцій, як вони робили і минулий рік”, – розповів Євгеній Сільвестров.

Водночас він зазначив, що аналіз усіх закупівель, які були викладені в електронній системі публічних закупівель Prozorro, засвідчив, що на військові частини ЗСУ припадає не більше 25% поданих заявок.

“75% закупівель, які проводять в системі ЗСУ, це закупівлі які проводять без застосування електронної системи Prozorrо. Вони проходять із застосуванням певних внутрішніх процедур. І військові частини укладають договори, виходячи зі свого розуміння того, як правильно і ефективно підібрати постачальника, провести моніторинг ринку, як оцінити пропозиції, їх ефективність, укласти договори і якось з цим працювати”, – пояснив представник Офісу з підтримки змін у системі Міноборони.

Сільвестров зауважив, що проблема полягає у відсутності нормативних документів, які б регламентували закупівлі у військових частинах. А також те, що у військових частинах має бути професіонал-закупівельник та відповідна нормативна база, яка б дозволяла йому ефективно працювати.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Київщині у селі хочуть збудувати найдорожче в Україні шкільне укриття за 169 мільйонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: