Виробництво ракет у Росії всупереч санкціям перевищило довоєнні рівні — NYT

Росії вдалося подолати санкції та експортний контроль, запроваджені Заходом, і розширити виробництво ракет до довоєнного рівня, що робить Україну особливо вразливою до посилених атак найближчими місяцями.

Про це The New York Times розповіли джерела серед американських, європейських та українських чиновників.

Якщо на самому початку війни Росія різко знизила виробництво ракет через санкції, то вже до кінця 2022 року військово-промислове виробництво знову почало зростати, зазначили американські чиновники.

Наразі Росія відчуває брак деяких видів озброєнь. Наприклад, крилатих ракет повітряного базування Х-55. Однак інших типів ракет у російської армії на складах зараз більше, ніж до початку війни, кажуть джерела, знайомі з даними західної розвідки.

За їхніми словами, Росія обійшла експортний контроль США за допомогою своїх мереж агентів. Ключові компоненти для крилатих ракет переправляють контрабандою в треті країни, звідки їх доставляють російським замовникам.

Як зазначає NYT, Росія закуповує не чіпи більш високого класу, експорт яких легко відстежити, а комерційні чіпи, які використовуються з найрізноманітнішою метою.

А експортний контроль вдається обходити через такі країни, як Туреччина і Вірменія.

Високопоставлене джерело в одному із західних міністерств оборони зазначає, що до війни російський військово-промисловий комплекс міг виробити 100 танків на рік, а зараз — 200.

Інші джерела припускають, що Росія може виробити до 2 млн артилерійських снарядів на рік, або вдвічі більше, ніж спочатку припускали західні розвідувальні служби.

Обсяги російського виробництва боєприпасів у сім разів перевищують виробництво на Заході, стверджує високопоставлений чиновник Міноборони Естонії Кусті Салма. За його словами, витрати на виготовлення снарядів у Росії також нижчі: якщо західній країні один 155-мм артилерійський снаряд обходиться в $5-6 тис., то Росія витрачає на нього всього $600.

У результаті, підкреслює видання, Росія на поточний момент виробляє більше боєприпасів, ніж США і ЄС.

Щоб обмежити контрабандний потік мікроелектроніки для ракет у Росію, США і ЄС склали список із 38 різних категорій товарів, експорт яких буде пріоритетним для блокування. Також американські та європейські чиновники працюють із банками над системою оповіщення про можливі порушення санкцій.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: