Виплати дітям та батькам в Україні: як шахраї розповсюджують фейк у мережі

В Україні аферисти розповсюджують фейк про начебто виплати дітям війни та їх батькам. Гроші, як пишуть шахраї, мають прийти в період 6 місяців.

«Діти, які народилися після початку війни, або не мали на той момент 18 років та їхні батьки мають право на щомісячну виплату, розміром 12 тисяч гривень», – відео з таким меседжем активно шириться в Instagram.

Автори відео розповідають, що нещодавно в Україні прийняли новий закон про статус дитини війни. Завдяки цьому документу українцям начебто стала доступна нова виплата й усі, хто народився після початку війни або не мав на той момент 18 років, а також їхні батьки, мають право на щомісячну виплату в розмірі 12 тис. грн.

Також після подачі заявки на допомогу людина отримує за останні шість місяців до подачі. Слух одразу «ріже» те, що відео озвучене за допомогою технологій, а не живою людиною, через що більшість слів мають неправильний наголос.

Відео супроводжує напис на червоному фоні «Терміново українцям» – зазвичай до такого прийому вдаються автори фейкового контенту, аби привернути до нього якомога більше уваги.

По-друге, в новині зовсім не згадують про те, що це за закон, коли його прийняли та від коли вводять ці виплати. По-третє, не зрозуміло, якщо дія закону поширюється на дітей війни, то чому ці гроші також мають отримати їхні батьки?

До того ж статус «дитини війни» в Україні регламентується Постановою Кабміну № 268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».

За матеріалами  OBOZ.UA.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: