Відпочинок у Східниці 2022: чому варто відвідати «українську Швейцарію» влітку

Вже можна констатувати, що Західна Україна лідирує не лише за кількістю тимчасових переселенців із зони активних бойових дій, а й туристів. Як би там не було, але літо бере своє, і українські сім’ї все частіше наважуються на невелику відпустку за межами своїх регіонів. Одним із найпопулярніших напрямків цього літа є Прикарпаття, зокрема, міста-курорти Моршин, Трускавець та Східниця. Сьогодні ми розкажемо про перлину Прикарпатського регіону, маленьке, але дуже мальовниче селище Східниця. Скільки коштує тут оселитися і що подивитись, повідомляє сайт«РІА Мелітополь» з посиланням на rest.in.ua.

Секрет популярності

Східниця – це місце, в яке закохуєшся з першого погляду. Селище міського типу з населенням біля 3 тисяч розташувалося за 100 кілометрів від Львова, в передгір’ї Українських Карпат. Східницю ще називають «українською Швейцарією» за схожість із мальовничими селами цієї європейської країни та вважають конкурентом Трускавцю, хоча ці курорти абсолютно не схожі. Краса Східниці в її тиші, на перший погляд, простоті та провінційності. Але лише на перший. Так, тут немає висоток зі скла, бетону та мармуру, деякі дороги досі без асфальту, лише кілька невеликих супермаркетів та риночків. Тут є інше – самобутня природа, прекрасні гори, вид на які відкривається з кожного куточка селища, хвойний, майже дикий ліс, прогулянки яким доставляють ні з чим не порівнянне задоволення.

Східниця межує з Національним природним парком «Сколівські Бескиди» з унікальною флорою та фауною, що займає площу понад 35 га. Завдяки вдалому розташуванню біля підніжжя гір клімат тут м’який, зими сніжні та не дуже холодні, а літо помірне – з теплими днями та прохолодними вечорами. Втім, Східниця прекрасна у будь-яку пору року. І ранньою весною, коли яскравий морозний ранок змінює дощовий полудень і ясний багряний захід сонця, і восени, коли ліс тішить око різноманітністю фарб.

Але не лише помилуватися природою їдуть українці до Східниці. Це ще й відомий нарівні з Моршином та Трускавцем бальнеологічний та кліматичний курорт. В який бік не підеш, скрізь зустрічаєш відпочиваючих із пляшками для води. Тут розташовано близько 38 джерел з цілющими мінеральними водами та 17 свердловин.

Що лікують у Східниці:

  • захворювання органів ШКТ: гастрит, панкреатит, гепатит, холецистит, жовчнокам’яна хвороба, дискінезії жовчовивідних шляхів, жовчного міхура та кишечника;
  • захворювання нирок та сечовивідних шляхів, сечокам’яної хвороби, цистит та простатит;
  • захворювання органів дихання;
  • цукровий діабет;
  • захворювання хребта – остеохондроз;
  • неврологічні захворювання.

Де зупинитися

У Східниці є кілька великих санаторіїв та лікувально-оздоровчих закладів, які пропонують широкий комплекс послуг, зокрема, консультації медичних фахівців, дієтичне харчування, косметологічні, СПА-процедури, масаж та ін. Вартість від 800-1000 грн. до 6 тис. грн. за добу у п’ятизірковому готелі «Три сини та донька», в якому є власний аквапарк і навіть іподром.

Приватний сектор представлений віллами, садибами, дерев’яними котеджами, де можна орендувати як скромний номер із зручностями на поверсі та самостійним приготуванням їжі, так і апартаменти з повним пансіоном. Номери у приватному секторі здають від 150 грн на добу за ліжко-місце. Але слід враховувати, що такого житла тут небагато. У березні-квітні селище прийняло величезну кількість переселенців, які знайшли в Східниці привітний прийом та демократичні ціни, тому їхати далі не поспішають. Отож, якщо розглядаєте цей курорт як варіант для літньої відпустки, краще заздалегідь подбати про вибір і підшукати житло по телефону.

Що подивитися

У самій Східниці пам’яток не багато, але всі вони заслуговують на те, щоб їх відвідати. Щодня можна прогулюватися парком Пантелеймона Цілителя, звідки відкривається гарний панорамний краєвид на гори та все селище. У ньому є дитячий майданчик, джерело із цілющою водою, арт-об’єкт із написом «Я люблю Східницю». В цілому, селище дуже релігійне. Недільні служби тут традиційні. Є і православні, і греко-католицькі храми, а також Будинок молитви євангельських християн баптистів.

У Східниці популярна вулична торгівля. Неспішно прогулюючись місцевими вуличками, можна придбати все, що завгодно – від авторських вин та крафтових сирів – до вишиванок та дерев’яних мечів, з якими так люблять бавитися діти. Приготуйтеся, що «Мамо, купи», будете тут досить часто. Також є багато магазинчиків з продуктами виробництва ЄС – Польщі, Чехії, Латвії, Литви. Причому за дуже прийнятними цінами.

За 7 кілометрів від Східниці, біля села Урич, знаходиться знаменита фортеця Тустань – середньовічне наскальне місто, яке служило нашим предкам і оборонним комплексом, і митницею, і житлом. Приготуйтеся, що тут проведете цілий день, а потім ще й повернетесь неодноразово. Щоправда, у розпал туристичного сезону, навіть у війну, Тустань відвідують тисячі туристів, особливо у вихідні. Так що для комфортної прогулянки краще вибирати будній день. Можна їхати як у складі екскурсійної групи, так і на власному авто чи таксі. А можна й дійти пішки мальовничими лісовими дорогами від самої Східниці і назад, якщо згодні подолати 14 кілометрів. Тільки докладно розпитайте у місцевих маршрут, інакше заблукаєте. Місцеві вірять, що Тустань є місцем сили, яку дають нам предки. І це справді так. Сама атмосфера Урицьких скель надає сил, надихає на нові звершення, що так треба нам усім у цей трагічний для України час.

Любителям активного відпочинку будуть цікаві екскурсії до водоспадів Сопот та Гуркало, а також сходження на гору Парашка туристичними стежками. Діток можна звозити до сусіднього Трускавця до дельфінарію «Оскар» подивитися на виступ цих прекрасних тварин.

Якщо ж ви приїхали до Східниці на два тижні і більше, тоді обов’язково зв’яжіться з місцевими екскурсоводами та замовте подорож до скель Довбуша, на озеро Синевір, замками Закарпаття, форельним господарством у селі Опака та ін. Нудно точно не буде.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: