Відпочинок у Кирилівці 2022: експерти дали прогнози щодо цін та трендів наступного сезону

Для Кирилівки, як і для багатьох інших курортів Азовського моря, минулий сезон став найбільш невдалим за останні роки. І через низку природних та економічних факторів тут суттєво недорахувалися відпочивальників. Ймовірно, невдалий курортний сезон 2021 року багато в чому вплине на формування тенденцій майбутнього літа. Туристичні експерти розповіли про те, якими вони будуть, та як збираються рятувати сезон готельєри у разі чергових природних форс-мажорів у 2022 році. Про це повідомляє Акцент із посиланням на Наше Місто.

За кілька останніх років після 2014 року у вітчизняному морському туризмі намітилася явна негативна динаміка популярності, особливо очевидна на тлі активного розвитку багатьох курортів та Кирилівки, зокрема.

Пов’язано це, насамперед, із несприятливими природними явищами, перед якими курорти просто виявилися безсилими. Зокрема водоростями, медузами, «морськими блохами» тощо.

До того ж, багато хто виявив неготовність приймати швидкі та своєчасні рішення, спрямовані на збереження туристичного потоку в нестандартних умовах роботи. Не кажучи вже про цінову гнучкість.

Більше того, в минулі роки найчастіше готельєри висловлювали щире нерозуміння, навіщо їм щось змінювати, витрачати гроші на розширення послуг, якщо, на їхню думку, до них і так повинні їхати. Внаслідок чого навала медуз, атака комарів, а також холодне і дощове літо зіграли з ними злий жарт. Але навіть у таких умовах багато хто, замість замислитися над тим, як залучити клієнтів, відлякував їх ще більше підвищенням цін, розраховуючи компенсувати фінансові втрати якщо не кількістю відпочивальників, то хоча б збільшенням цінників.

Як результат – найжадібніші простояли напівпустими. І лише зіткнувшись лоб у лоб із реальною проблемою відсутності клієнтів, деякі власники житла в Кирилівці все ж таки зрозуміли, що нові умови диктують нові правила.

У той же час об’єктам, які відмовилися від підвищення цін і пропонували знижки на відпочинок навіть у високий сезон, вдалося уникнути таких неприємностей. Тож з урахуванням «гіркого досвіду» та невтішних прогнозів фахівців щодо подальшого розвитку ситуації з медузами, яка наступного року має всі шанси повторитися, варто припустити, що влітку 2022 року відпочинок у Кирилівці не тільки не подорожчає, а й, можливо, трохи впаде в ціні .

За нашими прогнозами, у найближчі 2 роки жодного подорожчання туристичного житла у Кирилівці не передбачається. Ціни будуть стабільними, а часом власникам об’єктів доведеться їх знизити. Потрібно розуміти, що відпочивальники вже не готові платити гроші, причому чималі, просто так, за перебування в 4 стінах номера, без можливості нормально купуватися в морі і навіть без адекватного сервісу. У ситуації, що склалася, за туриста доводиться боротися, залучаючи його хорошим сервісом та альтернативними формами організації дозвілля, а там, де останнє організувати поки що з якихось причин не вдається – зниженням цін, всілякими акціями та вигідними для обох сторін пропозиціями, – висловив свої припущення керуючий базою відпочинку «Наталка» на Федотовій косі в Кирилівці, Максим Старосельцев.

Також, на думку експерта, найближчим часом у зв’язку з кризовими явищами в морському туризмі країни в цілому багато курортів намагатимуться переорієнтуватися від суто пляжного відпочинку до розважального, культурного, гастрономічного та інших видів туризму.

У ситуації, що склалися, особливо важливо не чекати манни небесної, а самим проявляти ініціативу і приймати дієві рішення, спрямовані на збереження та збільшення інтересу туристів до відпочинку на «своєму» морі. Потрібно показати, що відпочинок на узбережжі – це не тільки купання в морі та загоряння на пляжі, а можна організувати цікаве проведення часу і поза пляжем. Звичайно, це потребує певних вкладень та креативності, але тільки так ми зможемо відносно спокійно пережити кризу пляжного туризму, а також зберегти та примножити те, що з такими зусиллями створювали останні 7 років, – доповнює колегу Юлія Ангеловська, головний редактор сайту azov.zp.ua.

Очевидно і те, що після невдалого сезону не всі готелі та бази можуть дозволити собі капітальні фінансові вкладення, яких потребує розширення інфраструктури. Наприклад, будівництво навіть невеликого за розмірами басейну – справа досить дороговартісна, і, на жаль, не всім по кишені.

Проте в умовах конкуренції в руках у готельєрів залишається інша ефективна зброя залучення клієнта – якісний сервіс, на підвищення якого, ймовірно, і зробить ставку частина підприємців.

З урахуванням сказаного є всі підстави вважати, що курортний сезон 2022 в Кирилівці ознаменується стабільними цінами, а в ряді випадків – невеликим їх зниженням, а також зростанням рівня сервісу та якості туристичних послуг.

Раніше експерти назвали ТОП-20 курортів для відпочинку на морі в Україні в 2022 році.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: