Від дрібного афериста до «корисного ідіота» для Кремля: хто такий блогер-воїн Михайло Корольов?

Відосики як із кулемета: з початку повномасштабної війни маловідомий персонаж із Дніпра, який підробляв технічним кандидатом на виборах, раптом почав кар’єру «військового блогера». Чому саме блогера? Бо кількість повідомлень, роликів, коментарів у різноманітних соцмережах, які продукує Михайло Корольов, примушує задуматись – а як він воює, невже сержантом у кібервійськах?

Попри війну, профіль Корольова активно «прокачують боти». Більшість лайків – від жінок 35+. Левова частка профілів – порожні, або закриті.

Вся медійна активність Михайла Корольова пов’язана із критикою української влади. Переважно – місцевої. Але траплялись і гучні звинувачення. І тоді блогер «спалився». Його допис про «тотальну зраду» почали ширити телеграм канали, які офіційно викрила СБУ саме як рашистські.

Тож хто такий Михайло Корольов, який вже однією ногою мало не зі студії пропагандиста Соловйова розказує про «всьопропало»? Він — уродженець Грозного, у Дніпрі в публічній площині з’явився в середині 2010-х.

У 2015 році безуспішно балотувався в депутати Дніпровської міськради від партії “Громадська сила” (мажоритарка за округом 62). У 2019 році був уповноваженою особою партії “Голос” по 27 одномандатному виборчому округу у Дніпрі. У 2020 році був технічним кандидатом на виборах міського голови Дніпра. Набрав рекордно низьку кількість голосів виборців.

Михайло — засновник та керівник низки підприємств, що займаються діяльністю приватних охоронних служб: ТОВ “Охоронне агентство “Патріот”, ТОВ “Океан-2М”, ТОВ “Архістратиг-М”. Очолює громадські організації “Рух в законі” та “Єдність України”.

Однак попри те, що Михайло намагається будувати свою публічну кар’єру та обратися на різноманітних виборах, він не цурається дрібних афер. Наприклад, набирає кредитів у «Приватбанку» на себе та на свої фірми і не повертає їх. Фінустанови йдуть до суду. Таких процесів одночасно у 2019 -2022 роках у Корольова було декілька.

Також фірма «Океан-2М» є фігурантом справи про ухиляння від податків. А ще разом із іншою фірмою Корольова — ТОВ “Архістратиг-М” – «засвітилася» у кримінальному провадженні №12017042020000038. Ця справа стосується порушення правил перевезення вантажу на залізничному транспорті. Якщо простою мовою — фірми Корольова отримували замовлення на супроводження/охорону вантажів, але не мали кваліфікованого персоналу і «скидували» замовлення на бомжів. Під час одного з таких супроводів, судячи з матеріалів справи, нещасні ледве не загинули.

Підприємства Михайла Корольова кілька разів вигравали тендери на охорону громадських місць і від мерії Дніпра. Та вочевидь, там повторилася історія, як і у випадку із філією «Укрзалізниці». І після того, як Корольов втратив контракти, почав різко критикувати міську владу Дніпра. Але, певно, перестарався та потрапив у медіа-орбіту росіянських пропагандистів. Чи свідомо став зрадником, чи просто «корисним ідіотом», повинні розбиратися правоохоронні органи.

Натомість Корольов нещодавно сфотографувався на фоні Дніпро ОВА та прямо написав, що прагне отримати посаду у владі. Вочевидь, селфі у камуфляжі — то банальна спроба отримати допуск до кар’єри чиновника та депутата.

Уявіть – чи можуть сотні тисяч інших наших військовослужбовців кинути передову та приїхати улаштовуватись в органи влади? Звісно ні, якщо вони не блазні-тіктокери.

Втім, стосовно «бойових заслуг» Корольова військовослужбовці давно написали свою думку.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: