Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт про страхування інвестицій від воєнних ризиків

Верховна Рада України сьогодні 22 листопада прийняла в цілому законопроєкт №9015 щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків.

Як зазначається в офіційному пресрелізі Міністерства економіки, ухвалення відповідного закону дозволить Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати та перестраховувати інвестиції як міжнародних, так і українських компаній ще до закінчення воєнного стану.

Раніше вітчизняне ЕКА було законодавчо позбавлене можливості надавати послуги зі страхування внутрішніх інвестицій. За даними Державної служби статистики України, у 2021 році 69% всіх капітальних інвестицій були здійснені за рахунок власних коштів підприємств та організацій.

“Одним з обмежень для залучення приватних інвестицій в українську економіку під час війни є відсутність дієвих механізмів страхування воєнних ризиків. А без залучення приватного капіталу неможлива повноцінна масштабна повоєнна відбудова України. Прийнятий Верховною Радою Закон фактично відновлює справедливість. Він спрямований на розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні”, — прокоментувала ухвалення законопроєкту перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

У червні цього року повідомлялось, що Міністерство економіки домовилось із міжнародними партнерами про початок роботи над створенням Програми гарантій відновлення України (Ukraine Recovery Guarantee Facility), що сприятиме забезпеченню страхування приватного сектора від воєнних ризиків.

За матеріалами Суспільне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: