Великий штраф та навіть в’язниця: за що карають власників земельних ділянок

Із настанням осені дедалі більше українців почали наводити лад на своїх присадибних ділянках. Багато хто забуває про популярне порушення, за яке можна отримати штраф. Йдеться про спалювання сухої трави, бур’янів, листя та гілок. Під час спалювання листя, трави та бур’янів разом із димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. Без доступу кисню з тліючого листя або трави виділяється речовина, яка викликає онкологічні захворювання. Що стосується навколишнього середовища, то під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини. А ще ґрунт, на якому спалюють траву, відновлюється лише через п’ять-шість років.

Штрафи

  • За спалювання сухої трави та листя передбачено штраф від 3060 до 6120 грн.
  • В той же час, для посадових осіб такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн.
  • Якщо спалювання відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить від 6120 до 12240 грн (для посадових осіб – від 21420 до 30600 грн).
  • За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, уздовж залізниці загрожують найбільші штрафи – 90 000-150 000 грн.
  • Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.
Слід зазначити, що спалювання сухостою під час військового стану може бути прирівняли до диверсій. У березні 2023 року Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти засад нацбезпеки в умовах воєнного стану. Таким чином, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності. За матеріалами Наше Місто.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: