Важіль правління народу чи непотрібний інструмент: електронні петиції в Україні
Електронні петиції в Україні існують з 2015-го року та мають неабияку популярність серед українців. Втім, не тільки адекватні рішення пропонують громадяни. Які бувають петиції та як їх правильно оформлювати?
Заборона ТікТоку в Україні, повернення радянських свят, перехід з кирилиці на латиницю та інші. Такі пропозиції можна знайти на сайті електронних петицій. Але поміж подібного є і геть дивні. Як, наприклад, наступна.
«В Одесі замінити пам’ятник Катерині ІІ на пам’ятник американському актору Біллі Геррінґтону. Пропонується проєкт пам’ятнику, де актор буде сидіти за барною стійкою з пляшкою пива».
Петиція про пам’ятник актору фільмів для дорослих навіть отримала відповідь Президента України.
«З огляду на викладене та з урахуванням норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я звернувся до Одеської міської ради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції».
Існують навіть петиції, які піднімають тему прав штучного інтелекту.
«Надати права штучному інтелекту на рівні з людиною! Ми живемо в епоху швидкої технологічної зміни, яка створює безліч нових можливостей для нашого суспільства. Ми закликаємо законодавців прийняти петицію та створити юридичний статус для штучного інтелекту».
Але не всі пропозиції гумористичного характеру. Перш за все петиції — це важіль правління демократії, який допомагає у врегулюванні багатьох важливих процесів державотворення.
Станіслав Жолудєв, політолог: «Це речі, які посадові і службові особи органів місцевого самоврядування або державної влади не побачили, але це побачили громадяни України, і шляхом створення таких петицій вони змогли донести важливу думку до керівництва регіонального або державного».
Втім, щоб ваша петиція потрапила на розгляд, треба дотримуватися декількох правил. Перше: визначитися, до якого органу правління взагалі треба звертатися.
Станіслав Жолудєв, політолог: «У нас взагалі, крім місцевого самоврядування і офісу Президента України, петиції ще збирає Кабмін України та ВР України. Тому людям, які складають петиції, треба перш за все з’ясувати, до компетенції якого органу відноситься те питання, яке вони підіймають цією петицією».
Текст петиції має бути сформований чітко, короткими висловлюваннями, щоб її зрозумів кожен громадянин. Зміст не може мати граматичних і синтаксичних помилок. Петиція також не має повторювати ті, які були створені раніше.
За матеріалами ДніпроTV.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: