В Україні змінять кредитні правила: нововведення зачепить не всіх

В Україні запровадять полегшені умови погашення кредитів для низки внутрішніх переселенців (ВПО) та мешканців територій, які найсильніше постраждали від бойових дій. При цьому ВПО має належати до вразливої категорії. Йдеться про обов’язкову реструктуризацію боргів.

Відповідний урядовий законопроєкт № 9051 рекомендував прийняти у другому читанні профільний комітет Верховної Ради 23 травня. «Метою законопроєкту є комплексне вирішення проблеми нарахування надмірних та непропорційно великих відсотків за договорами про споживчий кредит у споживачів, місцем постійного проживання або залишеним місцем постійного проживання яких є територія, на якій ведуться бойові дії, або тимчасово окупована РФ територія», – пояснив голова комітету Данило Гетманцев.

Обов’язкову реструктуризацію пропонується запровадити на час дії воєнного стану та ще 30 днів після нього. Також передбачається списання пені та штрафів за споживчими кредитами.

Клієнт банку, який претендує на реструктуризацію, повинен відповідати хоча б одному з таких критеріїв:

  • єдиним доходом сім’ї є соціальна допомога чи пенсія;
  • споживач є батьком чи матір’ю багатодітної сім’ї, яка отримує субсидію на оплату комунальних послуг;
  • до складу сім’ї входить особа з інвалідністю внаслідок війни, при цьому сукупний дохід усіх членів сім’ї не перевищує двох мінімальних зарплат (13 400 грн).

У першому читанні відповідний законопроєкт було ухвалено 11 квітня. Після ухвалення у другому читанні для набрання чинності документу будуть необхідні підписи голови Верховної Ради та президента України.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: