В Україні у липні перерахують частину пенсій: кому додадуть 1000 грн

В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто вийшов на заслужений відпочинок за спеціальними законами. Йдеться про журналістів, чиновників, науковців тощо. При цьому зараз ці спеціальні закони вже не діють, наприклад, журналісти виходять на пенсію за загальними правилами. Проте ті, хто встиг вийти на пенсію за старими правилами, наразі не проходить підвищення разом із усіма пенсіонерами.

У березні відбулася індексація більшості пенсій (на 19,7%). А у липні перерахують пенсії тим, хто вийшов на пенсію за особливими правилами. Розмір збільшення для кожного українця буде індивідуальним. Комусь пенсії можуть підвищити на 100 грн., іншим – 1000 грн.

Наприклад, якщо зараз розмір вашої пенсії без урахування надбавок становить 5076 грн., то після липневого підвищення її мають збільшити на 1000 грн. Тобто розмір виплати становитиме 6076 грн. Важливо при цьому відзначити, що на пенсію ви мали вийти за спеціальним законом.

Перерахунок пенсій передбачено чинним законодавством. Зазначимо, всього в Україні близько 11 млн. пенсіонерів. Більшість українців вийшли на пенсію за загальними правилами. Проте є й ті українці, які мають право виходити на пенсію раніше (на вислугу років).

Особливою під час призначення пенсій вважаються судді. Розмір їхньої пенсії у 20 разів вищий, ніж у інших пенсіонерів. Крім того, вони отримують пенсію не за загальною формулою, а можуть отримувати відсоток від зарплати судді, що діє.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: