В Україні проведуть масштабне підвищення пенсій за допомогою балів: у Мінсоці розповіли про нову систему

Внаслідок індексації пенсій у 2024-му виплати підвищать абсолютній більшості українців на заслуженому відпочинку. При цьому підвищення проведуть за новими правилами: для цього запровадять бальну систему.

Про це міністр соцполітики Оксана Жолнович розповіла в ефірі телемарафону. За її словами, бальна система дозволить осучаснити виплати. Наразі українці, які вийшли на пенсію у різні роки, при цьому мали однаковий стаж та, приміром, середню зарплату, мають різний розрахунковий розмір виплати. За роки середня зарплата зросла у кілька разів, тому й розрахована за формулою пенсія виявилася різною.

«Законодавство передбачає, що якщо людина вийшла на пенсію 2000 року, то їй вважали пенсію виходячи із заробітку 2000 року. Індексацію не проводили щороку, а якщо й проводили, то занижували… Ця несправедливість, коли люди розуміють, що працювали однакове кількість років, у них була однакова за купівельною спроможністю зарплата, а ось пенсії дуже відрізняються», – каже пані міністр.

Так, за її словами, за кожний місяць роботи пенсіонери дадуть бали. Якщо зарплата була середньою, то буде 10 балів. Якщо зарплата вища, то може бути, наприклад, 11 балів, а якщо менша – 9 балів.

Виплати перерахують усім, хто вийшов на пенсію пізніше ніж три роки тому. Для цього бюджет ПФУ збільшили на 100 млрд грн. Ці гроші отримають за рахунок внесків із зарплат військових. Зазначимо, що індексацію пенсій традиційно проводять у березні кожного року.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: