В Україні почали зупинятися заводи з виробництва олії: що відбувається

В Україні виникли серйозні проблеми у виробників олії. Деяким заводам уже довелося зупинити роботу через надвиробництво.

Криза пов’язана з недостатніми квотами на експорт продукції морським коридором. Про це повідомив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев (“Слуга народу”).

“Проблема настільки серйозна, що деякі заводи (наприклад “ОЛІС”) зупинилися у зв’язку з надвиробництвом. Переконаний, що разом із Міністерством інфраструктури та МінАПК ми повинні терміново втрутитися в ситуацію та виправити проблеми експорту продукції з високою доданою вартістю”, – зазначив нардеп після зустрічі із представниками асоціації “Укроліяпром”.

Як пояснив генеральний директор асоціації Степан Капшук, “Укроліяпром” вважає несправедливим та неврегульованим поточний стан із доступом до “зернового коридора”. Представники виробників олії вважають, що необхідно закріпити за кожним сектором АПК квоти, що сформує прозору та зрозумілу всім експортерам чергу.

“Питання логістики вийшло на перший план у роботі галузі. Неможливість відвантажити вироблену продукцію призводить до необхідності зупиняти заводи. Такого не має бути навіть у важких умовах війни в країні… Вирішити ситуацію може виділення галузі 15 танкерів на місяць, які експортуватимуть скупчені в портах продукти”, – зазначив Капшук.

Інші проблеми

Також асоціація пропонує запровадити квотування експорту з України насіння соняшнику. Справа в тому є сировиною, а готова олія – продуктом з доданою вартістю. І що більше експортується сировини, то менше є можливостей виробляти готовий продукт.

“Наразі оптимальний момент для ухвалення урядом такого рішення. Цей механізм принесе держбюджету близько 3 млрд грн, які можна буде спрямувати на виплату зарплат військовим”, – заявив Капшук.

Глава “Укроліяпрому” вважає, що Україні вигідна запроваджена ЄС заборона на імпорт насіння соняшнику до п’яти сусідніх країн. Так, вітчизняні олійноекстракційні заводи не забезпечені в достатній кількості цією сировиною і постійно відчувають її дефіцит.

Він нагадав, що до війни в Україні налічувалося 108 заводів із виробництва олії. Сумарно вони могли виробляти 24 млн тонн олії, з яких 10 млн тонн – соняшникової.

“Однак цим підприємствам ніколи не вдавалося працювати на повну потужність через нестачу сировини, яку Україна експортувала. У кращі сезони маслоекстракційним заводам вдавалося отримати 19 млн тонн олії”, – розповів Капшук.

За матеріалами Obozrevatel.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: